Konference WUG Days 2016

Největší brněnská bezplatná vzdělávací konference určená pro administrátory, vývojáře i databázové specialisty se zájmem o technologie společnosti Microsoft. Na 40 prakticky orientovaných přednáškách předních českých odborníků se seznámíte nejen s novinkami v oblasti Windows Serveru 2016, .NETu a SQL Serveru 2016, ale i s best-practices z různých oblastí správy a zabezpečení vaší IT infrastruktury a vývoje desktopových, webových i mobilních aplikací.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Program na sobota 8. 10. 2016

A113
09:00 - 10:20

Azure Active Directory

Petr Vlk
MVP, MCP, MCITP, MCTS
KPCS CZ
V přednášce se podíváme na Azure Active Directory (AAD), coby adresářovou službu v cloudu a její funkce. Vysvětlíme si, jak funguje její propojení s ostatními službami jako jsou Office 365 a Azure a proč byste AAD měli znát stejně tak dobře jako AD. Zjistíme, kde a zda vůbec hledat jednotlivé DC kdesi v oblacích a také jak AAD spravovat efektivně.
D0206
09:00 - 10:20

ASP.NET MVC Core 1.0 (MVC 6)

Tomáš Jecha
MVP
Framework ASP.NET MVC se také dočkal kompletního restartu, aby mohl být součástí nového .NET Core stacku. Přijďte se podívat, jak vypadá nový ASP.NET Core MVC 1.0.
D0207
09:00 - 10:20

Deployment v domácích podmínkách

Erik Caha
MCT, MCITP, MCTS, MCPD
Solitea BI Experts, s.r.o.
Rozmanitost života je důležitá, ovšem pestrost v IT prostředí je na... no prostě na nic. Lenost je matka pokroku a jednou jsem byl líný instalovat kolegům počítače, až se to dostalo do stavu, kdy se počítač strčí do sítě, zadá se mu jméno a zbytek dělají dva japončíci - pan Seto a pan Sámo. Není špatné mít stanici jako stanici a když umře, tak umře. Za dvě hodiny je možné pokračovat v rozdělané práci - ani cloud k tomu nepotřebujete.
D105
09:00 - 10:20

Jak na testovatelné webové aplikace

Jiří Tomek
SolarWinds
Praktická ukázka toho, jak vytvářet testovatelné webové aplikace postavené na ASP.NET WebApi2 a AngularJS a jak je pokrýt automatizovanými testy od jenoduchých unit testů po plné end-to-end testy. Spousta lidí nepíše automatizované testy, protože si myslí, že je to složité, obzvlášte pro webovou aplikaci s logikou na klientovi. Tato přednáška by měla ukázat, že tomu tak není.
A113
10:40 - 11:55

Microsoft Advanced Threat Analytics: Impérium vrací úder

Michael Grafnetter
MVP, MCT, MCITP
Minulý rok představil Microsoft produkt Advanced Threat Analytics, který dokáže díky umělé inteligenci včas odhalovat sofistikované hackerské útoky na podnikové sítě. Na přednášce se dovíte reálné zkušenosti z jeho nasazování a naživo uvidíte, jak se vypořádá s pokusy o útok na Active Directory.
D0206
10:40 - 11:55

Optimalizace SQL dotazů

David Gešvindr
MVP, MCT, MCSE
Na přednášce si ukážeme, jak zjistit důvod pomalosti aplikace a jak ověřit, jestli za to může databáze. Stranou nezůstane ani systematický přistup vedoucí k identifikaci nejnáročnějších dotazů, které vytěžují váš SQL Server. Když už budeme vědět „co“ máme optimalizovat, zaměříme na to, jak SQL Server načítá vaše data a jak tento proces můžete optimalizovat a zefektivnit tak problematické SQL dotazy. Zmíněny budou i nejčastější zabijáci výkonu vaší databáze včetně doporučení, jak je odstranit.
D0207
10:40 - 11:55

Řešení problémů na Microsoft Hyper-V aneb poznámky z praxe

Jan Marek
MVP, MCC, MCT, MCSE
Cyber Rangers s.r.o.
Na této přednášce projdeme pár situací, se kterými jsem se setkal v oblasti troubleshootingu Hyper-V a následně si ukážeme různé možnosti a postupy při řešení častých i poměrně ojedinělých potíží, které vás mohou během provozu Hyper-V potkat.
Pozn.: Přednáška nebude nahrávána
D105
10:40 - 11:55

IF-less programming

Jiří Pokorný
MCP, MCTS
Mews
When improving their skills, developers usually encounter topics like Design patterns or Inversion of Control sooner or later. But they often forget to sharpen their basic skills. We will spend the whole event focusing on the If statement. We will explain how bad it is, how it affects the number of bugs and code complexity. Using practical examples, we will show you how you can significantly reduce the number of If statements in your application.
A113
13:45 - 15:00

365 novinek v Office 365

Petr Vlk
MVP, MCP, MCITP, MCTS
KPCS CZ
Služby Office 365 se mění každým dnem. Jak udržet krok se změnami? Co nového může IT nabídnout uživatelům pro zvýšení produktivity? Jak si zjednodušit každodenní úlohy?
D0206
13:45 - 15:00

Co nevíte o Javascriptu

Tomáš Herceg
MVP
RIGANTI s.r.o.
Na této přednášce budeme nadávat na Javascript, povíme si o tom, co dnes JS umí, co by jednou mohl umět, a povíme si o věcech, které možná neznáte, například jak funguje (nebo spíš nefunguje) porovnávání, co je prototypová dědičnost, jak zapsat v Javascriptu cokoliv a použít na to jen 6 znaků, anebo jak si prostřelit nohu, což sice s Javascriptem moc nesouvisí, ale v praxi to je zhruba podobně příjemné.
D0207
13:45 - 15:00

Přehled novinek v Hyper-V 2016

Kamil Roman
Přijďte si poslechnout jaké novinky v Hyper-V na Vás čekají v novém Windows Serveru 2016! Jsem si jistý, že si na přednášce najdete pár svých oblíbených novinek které využijete ve vašem prostředí.
D105
13:45 - 15:00

Working effectively with legacy code (.NET)

Robert Haken
MVP, MCT, MCSE, MCPD
HAVIT, s.r.o.
Většina by chtěla dělat aplikace "po novu", ale místo toho má mraky existujícího kódu "po staru" a jsou nuceni se podřizovat zajetým kolejím, které je těžko změnit. Na přednášce se zaměříme na to, jak do stávající aplikace zavést nové postupy, jak se vypořádat s existujícím kódem, jak řešit průběžný refaktoring a jak se vypořádat s technologickým dluhem.
A113
15:20 - 16:35

SharePoint Online - Předhed novinek a změn

Kamil Juřík
MVP, MCITP
SharePoint Online se neustále mění a inovuje. Jen za poslední rok jsou novinek a změn desítky. Pojďme se podívat na to hlavní, na největší změny, ať již v UI, tak ve funkcionalitě, jasně a přehledně, upřímně a bez vytáček, v podání SharePoint MVP Kamila Juříka.
Pozn.: Přednáška nebude nahrávána
D0206
15:20 - 16:35

Logování a monitoring produkčních aplikací

Tomáš Jecha
MVP
Řešení pro audit, logování, sledování metrik a obecný monitoring je celá řada. Na přednášce ukážu některé z nich a představím populární a osvědčené řešení ze světa open source založené na technologiích Logstash, Elasticsearch a Kibana.
D0207
15:20 - 16:35

Správa a automatizace virtuální infrastruktury pomoci System Center Virtual Machine Manager 2016

Jan Marek
MVP, MCC, MCT, MCSE
Cyber Rangers s.r.o.
Spolu s Windows Server 2016 a především nového Hyper-V nám vyšel i celý nový balík System Center. Přijďte se podívat, co nového Vás čeká v technologii Virtual Machine Manager 2016 a jak pomocí ní můžete efektivně spravovat vaše prostředí.
Pozn.: Přednáška nebude nahrávána
D105
15:20 - 16:35

Návrhový vzor MVVM

Martin Dybal
MVP
RIGANTI s.r.o.
Nepovedenou aplikaci zrefaktorujeme na aplikaci využívají návrhový vzor MVVM, ukážeme si jak sdílet většinu kódu mezi různými tipy projektů (destkop, mobil, web) a jak pracovat s platformě specifickým kódem.
A113
16:55 - 18:10

Konfigurujeme PowerShell Desired State Configuration server

Michael Grafnetter
MVP, MCT, MCITP
Technologie PowerShell DSC umožňuje hromadnou konfiguraci serverů s OS Windows nebo Linux v datovém centru. Na přednášce si ukážeme její řízení a monitorování z centrálního serveru, jak v on-premise scénáři, tak v cloudovém nasazení pomocí služby Azure Automation.
D0206
16:55 - 18:10

ASP.NET Core – Dependency Injection & Unit-testing

Robert Haken
MVP, MCT, MCSE, MCPD
HAVIT, s.r.o.
Vývojářskou mantrou poslední doby jsou unit-testy. Přijďte se podívat, jak automatizované testy psát, jak strukturovat kód pro testovatelnost s pomocí dependency injection, jak při testech využívat mocking a jak to všechno podporuje nové ASP.NET Core.
D0207
16:55 - 18:10

Monitoring v podání Microsoft OMS

Petr Vlk
MVP, MCP, MCITP, MCTS
KPCS CZ
Microsoft Operations Management Suite je nová sada online nástrojů pro sběr a vyhodnocenování všemožných i nemožných informací o vašem prostředí, serverech, stanicích i službách. Nedochází Vaší AD dech, funguje SQL Cluster v pořádku, bude upgrade na Windows 10 bezbolestný, co se mi děje na síti? Na tyto a další otázky může OMS odpovědět.
D105
16:55 - 18:10

Xamarin Forms - je to vôbec použiteľné?

Roman Jašek
MVP
RIGANTI s.r.o.
Xamarin je konečne zadarmo. Ale ako moc sa .Net vývojári budú musieť učiť zvyklosti iOS a Androidu? Je treba vedieť čo je to Java, Objective C, Swift, Storyboard, Segue kopa ďalších exoticky znejúcich názvov? Alebo si konečne vystačíte so XAML aj na iPhone? Príďte sa pozrieť na to, ako sa Xamarin Forms dajú použiť v praxi a kde s nimi (ne)narazíte.

Program na neděle 9. 10. 2016

A113
09:00 - 10:20

Architektura software defined data center

Erik Caha
MCT, MCITP, MCTS, MCPD
Solitea BI Experts, s.r.o.
Přehledová přednáška o technologiích Windows Serveru 2016, které nám umožní si poskládat soukromý cloud. Praxe moc nečekejte, spíš přehled o tom co nás čeká za změny vzhledem k vnímání hardware jako fyzického prostředku a zbytečnosti inteligentních firmware. Microsoft se postará, že z hloupého switche se stane megachytrý, z bandy disků inteligentní geodistribuovaný SAN a že samotný server už je v podstatě neexistující druh - servery se totiž budou vyskytovat jen v loupeživých tlupách.
D0206
09:00 - 10:20

DotVVM na .NET Core

Tomáš Herceg
MVP
RIGANTI s.r.o.
DotVVM nově podporuje kromě plného .NET Frameworku a OWINu i nové ASP.NET Core. Na této přednášce si ukážeme, jak pomocí nového .NET Core napsat DotVVM aplikaci a jak ji rozběhnout na Linuxu. Ukážeme si také některé nové funkce, které v DotVVM připravujeme, například Dynamic Data, nebo automatické generování Selenium helperů, které usnadňuje psaní UI testů.
D0207
09:00 - 10:20

Hacking SQL Server

Marek Chmel
Konica Minolta IT Solutions Czech
Pojďme se společně podívat na SQL Server z trochu jiného pohledu. Pojďme si ukázat, jak získat přístup do SQL Serveru bez znalosti hesla sysadmin uživatele. Jak získat sysadmin uživatele několika způsoby a jak využít mnohé informace, které jsou na SQL Serveru k dispozici z pohledu bezpečnostního analytika.
D105
09:00 - 10:20

Visual studio debugging tipy a triky

Jiří Pokorný
MCP, MCTS
Mews
Management breakpointu, custom debug view, Instalace použití remote debugeru, diagnostika loadovaných assemblies, současný debugging vícero procesu, debugging startování windows service.
A113
10:40 - 11:55

Power BI – produkt hodný zlý a ošklivý

Jiří Neoral
MVP
Vloni jsem na MS Festu představil produkt Power BI. Software pro Business Intelligence jako službu z dílny společnosti Microsoft. Přednáška bude pokrývat rychlý úvod, kam se produkt za poslední rok posunul. Zaměřím se hlavně na použití v korporátním prostředí. Jaké „hodné“ nové funkce přibyly, jaká „ošklivá“ očekávání zůstala nenaplněna a jaká „zlá“ překvapení byla přinesena. Přednáška bude mimo jiné pokrývat: Tvorbu reportů, možnosti pro načítání dat, zabezpečení reportů/dat, sdílení obsahu.
D0206
10:40 - 11:55

Microsoft Bot Framework

Martin Šimeček
Microsoft
Microsoft nabízí uhašení žízně po konverzačních botech pomocí svého Bot Frameworku. V této přednášce si prakticky ukážeme, jak vytvořit fuknčního bota, naučit ho rozumět lidem a poznávat tváře a také jak ho napojit na Facebook Messenger, Skype, Slack a Telegram.
D0207
10:40 - 11:55

Vytvoření vlastního testovacího prostředí Hyper-V clusteru za pár chvil

Kamil Roman
Hyper-V ve Windows Server 2016 přináší obrovské množství novinek, které si chcete vyzkoušet - máte ale spoustu času a dostatečné množství železa na vytvoření testovacího prostředí? Pokud ne, tak si přijďte poslechnout jak jednoduše vytvořit komplexní prostředí pro testování Hyper-V prostředí včetně AD, rozsáhlého množství Hyper-V serverů v clusteru a to vše na jednom fyzickém stroji. Z přednášky si odnesete nejen informace, ale hlavně i skript který Vám to vše umožní.
D105
10:40 - 11:55

Async a await pěkně od podlahy

Jiří Činčura
Microsoft
Kolem Tasku, TPL, async a awaita IO operací, ... jsem už jako přednášející povídal hodně věcí, ale stále vidím, že se opakují stejné chyby - Chyby, které pramení z míchání pojmů a nedodržovaní základních principů. Potom veškeré použití vede ke zneužití a lepení oprav na opravy, místo "vyztužení" základu. Takže to vezmeme pěkně od základu, žádné fajnové věcičky. Něco na čem se dá stavět a dává solidní vědomosti.
A113
13:45 - 15:00

Dostaň zo svojho Windows 10 maximu

Daniel Bača
MCP, MCSA, MCT
FNsP Prešov
Novinky vo Windows 10 pre adminov. Jednoduchými zmenami nastavení a využitím nových funkcií si uľahči prácu.
D0206
13:45 - 15:00

Bezpečnost webových aplikací v ASP.NET - jak se vyhnout nejčastějším chybám

Jakub Čermák
Ukážeme si, jak se vyhnout nejčastějším bezpečnostním chybám při vývoji ASP.NET aplikací.
D0207
13:45 - 15:00

Systémové databáze v MS SQL Serveru

Miloslav Peterka
Solitea BI Experts, s.r.o.
Snad každé malé dítě ví, že SQL Server ke své činnosti používá několik systémových databází. Ne každý má ale jasno v tom, k čemu vlastně která slouží, co obsahují a jak by se měly spravovat. Na této přednášce se dozvíte vše, co by dobrý databázový správce měl o problematice systémových databází vědět – počínaje jejich použitím v rámci databázového stroje, přes konfiguraci a zabezpečení až po jejich zálohování a obnovu.
D105
13:45 - 15:00

Entity Framework Core - vo co de?

Jiří Činčura
Microsoft
EF Core nebo plně Entity Framework Core 1.0. Podíváme co první verze umí (a také co zatím neumí) a jak je celý EF Core postavený vůči dnešnímu EF6 (a co vůbec s EF6 bude).
A113
15:20 - 16:35

Software Defined Storage ve Windows Server 2016

Erik Caha
MCT, MCITP, MCTS, MCPD
Solitea BI Experts, s.r.o.
Software Defined Data Center je hudbou nikoliv budoucnosti, ale současnosti. Nepostradatelným členem bandu je také programově definované úložiště, chcete-li tak po staru softwarový RAID. Microsoft Storage Spaces je něco na způsob relativně solidního řešení. Na přednášce se s vámi podělím o praktické zkušenosti z provozu ve verzi 2012 R2 a také o to proč tak nutně potřebujeme Windows Server 2016
D0206
15:20 - 16:35

AutoMapper a jak se z něj nezbláznit

Tomáš Herceg
MVP
RIGANTI s.r.o.
Na této přednášce si ukážeme oblíbenou knihovnu AutoMapper a budeme si povídat o tom, jak ve větší aplikaci k mapování entit na DTO přistupovat, jak v konfiguraci mappingů udržet pořádek, a jak se vyhnout výkonnostním problémům.
D0207
15:20 - 16:35

Novinky v Microsoft SQL Serveru 2016 pro administrátory i vývojáře

David Gešvindr
MVP, MCT, MCSE
Nadcházející verze nového Microsoft SQL Serveru se dá právem považovat za jednu z nejvýznamnějších co do počtu i rozsahu uvedených novinek. Na této přednášce se seznámíte s novinkami, které tato verze SQL Serveru přináší jak pro vývojáře, tak pro administrátory. Těšit se můžete na živé ukázky, kterými bude bohatě protkána celá přednáška, kde uvidíte praktické využití představovaných novinek.
D105
15:20 - 16:35

Od psaní kódu k programování

Jan Pospíšil
Microsoft
Doporučení a ověřené postupy, aneb neprošlapávejte slepé uličky sami a podívejte se, jak to za vás prošlapali jiní (a jak se museli vracet). Přijď jako kodér a odejdi jako programátor.
A113
16:55 - 18:10

Exchange Server 2016: tipy a triky

Miroslav Knotek
MVP
KPCS CZ
Na této přednášce představíme celou řadu aktuálních tipů a triků pro migraci i provoz Microsoft Exchange Serveru 2016 včetně diskuze ohledně kompatibility s nově vycházejícím Windows Server 2016.
D0206
16:55 - 18:10

.NET Core: Co vás čeká

Tomáš Herceg
MVP
RIGANTI s.r.o.
Na přednášce si představíme řadu drobných odlišností, na které je třeba si dát pozor u nově uvedeného .NET Core a které vás při přechodu z velkého .NETu mohou nemile zaskočit.
D0207
16:55 - 18:10

Jak zálohovat SQL Server

Marek Chmel
Konica Minolta IT Solutions Czech
Na přednášce si ukážeme, jak správně zálohovat naše databáze na Microsoft SQL Serveru, abychom o naše cenná data nepřišli. Povíme si o největších chybách a mýtech spojených se zálohováním SQL Serveru a ukážeme si, jak jim předcházet. Součástí přednášky bude také ukázka optimalizace procesu zálohování tak, abychom naše databáze zvládli zálohovat co nejrychleji.
D105
16:55 - 18:10

Agilní vývoj - SCRUM a jak ho (ne)nasazovat

Jan Pospíšil
Microsoft
Jak zvládnout řízení (nejen) vývojového týmu efektivně a nezbláznit se z toho. Ukážeme si jak nasadit a hlavně "nenasadit" metodiku SCRUM. Projdeme základní role, artefakty, procesy způsob jak je následně realizovat a čemu se vyvarovat. To celé pak posazené na Visual Studio Team System (VSTS)

Partneři konference

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt