Videozáznamy z akcí

Víme, že ne vždy je čas se dostavit na akci, která by Vás zajímala. Z toho důvodu, se snažíme přednášky zaznamenávat, a pokud je to možné, jejich záznamy zveřejňujeme na našem webu.

Nezapomeňte však navštívit i stránku akce,
kde mohou být další zajímavé materiály.

Přehrávač ve stránce

Záznamy na našem webu můžete pohodlně sledovat přímo na stránce s využitím našeho HTML 5 nebo Silverlight přehrávače.

Stránka se sama rozhodne, na základě toho, jaké technologie podporuje Váš prohlížeč, který přehrávač použít, abyste záznam mohli sledovat v nejvyšší možné kvalitě.

Stahování záznamů

Víme, že občas chcete sledovat záznamy i v místech, kde není připojení k internetu, což současný přehrávač neumožňuje, proto umožňujeme stahování vybraných záznamů.

Velmi staré záznamy máme historicky uložené ve formátu, který není vhodný pro stahování,
proto je ke stažení nenabízíme.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

  • Aktuálně nepřipravujeme žádnou akci

LightSwitch - rychlý vývoj databázových aplikací také pro amatéry

Get Microsoft Silverlight
Záznam pro Vás zpracoval a připravil: Mirek Zajíc

Stáhnout videozáznam

Protože víme, že chcete naše přednášky sledovat i v místech bez připojení k internetu, nabízíme Vám tento záznam ke stažení v následujících formátech:
Vyvinout solidní databázovou aplikaci je obvykle poměrně náročná a pracná záležitost. Vývojářská technologie LightSwitch tento úkol velice usnadňuje. Předpřipravená architektura aplikace, poloautomaticky vytvářené uživatelské rozhraní, možnost jakýchkoli úprav generovaného kódu kódem vlastním atd. LightSwitch v sobě kombinuje snadnost vývoje např. z Accessu s robustností a všemi vymoženostmi platformy .NET. Profesionálním vývojářům zkracuje dodací doby, vývojářům amatérským dává možnost na solidní databázovou aplikaci dosáhnout.
Přednáška vás stručně seznámí s možnostmi využití technologie LightSwitch, s architekturou LightSwitch aplikace, základními ukázkami programování, s otázkami nasazení aplikace atd. tak, abyste si udělali vlastní obrázek o vhodnosti či nevhodnosti využití této technologie ve vaší firmě. Podnětné informace získají také neprofesionálové - LightSwitch vás zaujme i tehdy, když pracujete jako konzultant, analytik, manažer, anebo když informatika vůbec netvoří hlavní náplň vaší práce, ale uvažujete o informačním systému pro vaši firmu. LightSwitch to umožňuje realizovat i vlastními silami.

Ohlédnutí za akcí

Pan Radek Vystavěl na úvod přednášky vysvětlil, že je třeba počítat s různou úrovní znalostí posluchačů a potenciálních uživatelů nástroje LightSwitch a podle toho také svou přednášku pojal. Seznámil nás s nástrojem jako takovým, vysvětlil jeho přínos a využití v praxi a na jednoduchých ukázkách ho přímo demonstroval.

Na mě osobně působí LightSwitch jako čas i peníze šetřící nástroj pro tvorbu jednoduchých uživatelských evidencí a systémů typu ERP. Nástroj má tu výhodu, že nemusíte být nutně programátor, abyste vytvoření jednoduchého systému zvládli. A také naopak, již zkušeným programátorům může nástroj ušetřit mnoho času.

Osobně bych v přednášce uvítal více praktických ukázek a méně slidů.

Karel Svoboda, návštěvník

 

O přestávce jsme ještě měli možnost díky zástupci Microsoftu Honzovi Šteberlovi (bývalý WUG organizátor již zaniklé žďárské pobočky) si prohlédnout vystavené nejrůznější Windows 8.1 zařízení (viz. foto).

Jan Holan, organizátor

Soubory ke stažení

616kB, staženo 3763x, zobrazit on-line
© 2023 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt