Pobočka Praha

V Praze pořádáme zhruba jednu přednášku měsíčně z oblasti IT PRO a jednu přednášku měsíčně pro vývojáře. Přednášky probíhají v budově Microsoftu BB Centrum Delta v sálu Praha. Kapacita sálu je okolo 150 lidí.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

praha@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

Další informace o akci

LightSwitch - rychlý vývoj databázových aplikací také pro amatéry

Vyvinout solidní databázovou aplikaci je obvykle poměrně náročná a pracná záležitost. Vývojářská technologie LightSwitch tento úkol velice usnadňuje. Předpřipravená architektura aplikace, poloautomaticky vytvářené uživatelské rozhraní, možnost jakýchkoli úprav generovaného kódu kódem vlastním atd. LightSwitch v sobě kombinuje snadnost vývoje např. z Accessu s robustností a všemi vymoženostmi platformy .NET. Profesionálním vývojářům zkracuje dodací doby, vývojářům amatérským dává možnost na solidní databázovou aplikaci dosáhnout.
Přednáška vás stručně seznámí s možnostmi využití technologie LightSwitch, s architekturou LightSwitch aplikace, základními ukázkami programování, s otázkami nasazení aplikace atd. tak, abyste si udělali vlastní obrázek o vhodnosti či nevhodnosti využití této technologie ve vaší firmě. Podnětné informace získají také neprofesionálové - LightSwitch vás zaujme i tehdy, když pracujete jako konzultant, analytik, manažer, anebo když informatika vůbec netvoří hlavní náplň vaší práce, ale uvažujete o informačním systému pro vaši firmu. LightSwitch to umožňuje realizovat i vlastními silami.

Datum a místo konání:

15.5.2014 od 17:30 do 21:00
pobočka: Praha
přednášející: Radek Vystavěl

Registrace na akci

101
ze 140
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

Pan Radek Vystavěl na úvod přednášky vysvětlil, že je třeba počítat s různou úrovní znalostí posluchačů a potenciálních uživatelů nástroje LightSwitch a podle toho také svou přednášku pojal. Seznámil nás s nástrojem jako takovým, vysvětlil jeho přínos a využití v praxi a na jednoduchých ukázkách ho přímo demonstroval.

Na mě osobně působí LightSwitch jako čas i peníze šetřící nástroj pro tvorbu jednoduchých uživatelských evidencí a systémů typu ERP. Nástroj má tu výhodu, že nemusíte být nutně programátor, abyste vytvoření jednoduchého systému zvládli. A také naopak, již zkušeným programátorům může nástroj ušetřit mnoho času.

Osobně bych v přednášce uvítal více praktických ukázek a méně slidů.

Karel Svoboda, návštěvník

 

O přestávce jsme ještě měli možnost díky zástupci Microsoftu Honzovi Šteberlovi (bývalý WUG organizátor již zaniklé žďárské pobočky) si prohlédnout vystavené nejrůznější Windows 8.1 zařízení (viz. foto).

Jan Holan, organizátor

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (60 %)
Kvalita přednášky (55 %)
Praktické ukázky (68 %)
Organizace akce (95 %)
Kvalita občerstvení (94 %)
celková úspěšnost akce: 72%
hlasovalo 21 lidí

Videozáznam přednášky

Soubory ke stažení

616kB, staženo 4031x, zobrazit on-line
© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt