Pobočka Brno

V současné době v Brně probíhá zhruba jedna až dvě akce měsíčně v prostorách Fakulty informatiky Masarykovy univerzity. Vybíráme pro Vás prakticky orientovaná témata pro administrátory i vývojáře aplikací a pořádáme každoročně dvě velké konference - SQL Server Bootcamp a WUG Days.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

brno@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

Další informace o akci

Multithreading from hardware to design patterns

Poprvé na naši akci zavítá Gael Fraiteur z http://www.postsharp.net/. Máme slíbenou prezentaci o Multithreadingu pro pokročilé programátory. Akce proběhne v Anglickém jazyce.
17:00 - 17:10 - Představení WUGu
17:10 - 18:30 - 1. část přednášky
18:30 - 18:45 - Přestávka a občerstvení
18:45 - 20:00 - 2. část přednášky
20:00 - Diskuze
We will discuss fundamental concepts of multi-core programming as well as their implementation by the Windows operating system and the .NET Framework, and give you a rock-solid understanding of what’s happening when you’re using multithreaded features in .NET.
It is the use of low-level synchronization mechanisms that causes the notorious complexity of multithreaded applications. As in the 50s, we need to raise the level of abstraction to get back into productivity. In second of the session, we will see how design patterns, such as X or Y, can simplify multi-core development. We’ll see how programming languages are built around these patterns and how other .NET tools can help you implementing threading patterns without switching to a new language.

Datum a místo konání:

17.6.2013 od 17:00 do 20:00
pobočka: Brno
přednášející: Gael Fraiteur

Registrace na akci

44
ze 65
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

Před tím, než jsem se s Gaelem osobně setkal jsem netušil, s jak vysoce profesionálním programátorem mám tu čest. A nechybí mu ani osobité a přátelské charisma. Tato akce nejenže byla první akcí na dlouho očekávané téma Multithreadingu, ale také první akcí, kdy se stalo něco s čím jsem opravdu nepočítal. Těsně před přednáškou jsme zjisitili, že projektor je zcela nefunkční a museli jsme na recepci MIC vypůjčit jiný. Ale nakonce podle mého hesla: "Venku je hezky, nejvyšší čas zasednout k počítači.", jsme si poslechli obsahově velice propracovaný pohled na tuto oblast a vše dopadlo dle plánu. Prakticky nikdo z přítomných neznal PostSharp a to si myslím, že je škoda, protože je to jeden z produktivity nástrojů, které rozhodně stojí alespoň za vyzkoušení. No a když už bylo hezky, zašli jsme do Plzeňského dvora na zahrádku, posedět trochu u piva. Osobně hodnotím tuto prezentaci jako jednu z vůbec nejlepších, které jsme na WUGu měli a můžeme se jen těšit na pokračování.

Prezentace a příklady.:
https://github.com/sharpcrafters/ThreadingTalk
https://www.dropbox.com/sh/ne53gcucok6onls/1Z-9T9OxlK

Jirka Pokorný

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (81 %)
Praktické ukázky (68 %)
Kvalita přednášky (71 %)
Přednáškové prostory (87 %)
Organizace akce (87 %)
celková úspěšnost akce: 78%
hlasovalo 29 lidí

Fotky z akce

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt