Videozáznamy z akcí

Víme, že ne vždy je čas se dostavit na akci, která by Vás zajímala. Z toho důvodu, se snažíme přednášky zaznamenávat, a pokud je to možné, jejich záznamy zveřejňujeme na našem webu.

Nezapomeňte však navštívit i stránku akce,
kde mohou být další zajímavé materiály.

Přehrávač ve stránce

Záznamy na našem webu můžete pohodlně sledovat přímo na stránce s využitím našeho HTML 5 nebo Silverlight přehrávače.

Stránka se sama rozhodne, na základě toho, jaké technologie podporuje Váš prohlížeč, který přehrávač použít, abyste záznam mohli sledovat v nejvyšší možné kvalitě.

Stahování záznamů

Víme, že občas chcete sledovat záznamy i v místech, kde není připojení k internetu, což současný přehrávač neumožňuje, proto umožňujeme stahování vybraných záznamů.

Velmi staré záznamy máme historicky uložené ve formátu, který není vhodný pro stahování,
proto je ke stažení nenabízíme.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

Silverlight 5

Get Microsoft Silverlight
Záznam pro Vás zpracoval a připravil: Mirek Zajíc
Letošní rok přinese opět novou verzi Microsoft Silverlight . Přijďte se podívat, co nového verze s číslem 5 přináší a jaká je pozice Silverlightu v dnešním rychle se měnícím světě webových technologií.

Přednášející

Ohlédnutí za akcí

Máme za sebou další, řekl bych povedený WUG meeting, čemuž nasvědčovala i docela velká účast posluchačů, možná nejen vývojářů.

Tématem byly novinky dlouho očekávané nové verze platformy Silverlight, jejíž vydání je v těchto dnech na spadnutí. Rozhodně bylo dobře, že jsme s tímto tématem na WUGu počkali až na pozdější RC verzi, a tak jsme mohli slyšet nejaktuálnější informace.

Přednášející na začátku provedl rychlý souhrn předešlých verzí a pak již byly postupně prezentovány a na samostatných příkladech předváděny jednotlivé novinky feature by feature, které byly rozděleny do několika kategorií.
Před přestávkou se probraly záležitosti okolo vylepšení Bindingu (Style Binding, RelativeSource FindAncestor , Implicit Data Templates, Markup Extensions, XAML Debugging) a dále vylepšení v UI (Text clarity, Text Overflow, Multi-Click, WebBrowser in-browser). Druhá část přednášky se pak věnovala grafickým novinkám 3D API (využití XNA), Vector Printing, Trusted Applications, P/Invoke a další.

Závěr přednášky byl věnován obecnému zařazení a roli technologie Silverlight v současném stavu internetových, intranetových, webových i desktopových aplikací a pokusem o odhad, kterým směrem se tato technologie může ubírat.

Jan Holan, organizátor

© 2023 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt