Pobočka Praha

V Praze pořádáme zhruba jednu přednášku měsíčně z oblasti IT PRO a jednu přednášku měsíčně pro vývojáře. Přednášky probíhají v budově Microsoftu BB Centrum Delta v sálu Praha. Kapacita sálu je okolo 150 lidí.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

praha@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

  • Aktuálně nepřipravujeme žádnou akci

Další informace o akci

Silverlight 5

Letošní rok přinese opět novou verzi Microsoft Silverlight . Přijďte se podívat, co nového verze s číslem 5 přináší a jaká je pozice Silverlightu v dnešním rychle se měnícím světě webových technologií.

Datum a místo konání:

24.11.2011 od 17:30 do 21:00
pobočka: Praha
přednášející: Ján Repiský

Registrace na akci

127
ze 133
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

Máme za sebou další, řekl bych povedený WUG meeting, čemuž nasvědčovala i docela velká účast posluchačů, možná nejen vývojářů.

Tématem byly novinky dlouho očekávané nové verze platformy Silverlight, jejíž vydání je v těchto dnech na spadnutí. Rozhodně bylo dobře, že jsme s tímto tématem na WUGu počkali až na pozdější RC verzi, a tak jsme mohli slyšet nejaktuálnější informace.

Přednášející na začátku provedl rychlý souhrn předešlých verzí a pak již byly postupně prezentovány a na samostatných příkladech předváděny jednotlivé novinky feature by feature, které byly rozděleny do několika kategorií.
Před přestávkou se probraly záležitosti okolo vylepšení Bindingu (Style Binding, RelativeSource FindAncestor , Implicit Data Templates, Markup Extensions, XAML Debugging) a dále vylepšení v UI (Text clarity, Text Overflow, Multi-Click, WebBrowser in-browser). Druhá část přednášky se pak věnovala grafickým novinkám 3D API (využití XNA), Vector Printing, Trusted Applications, P/Invoke a další.

Závěr přednášky byl věnován obecnému zařazení a roli technologie Silverlight v současném stavu internetových, intranetových, webových i desktopových aplikací a pokusem o odhad, kterým směrem se tato technologie může ubírat.

Jan Holan, organizátor

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (93 %)
Kvalita přednášky (90 %)
Praktické ukázky (95 %)
Organizace akce (95 %)
Kvalita občerstvení (91 %)
celková úspěšnost akce: 93%
hlasovalo 31 lidí

Videozáznam přednášky

© 2023 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt