Videozáznamy z akcí

Víme, že ne vždy je čas se dostavit na akci, která by Vás zajímala. Z toho důvodu, se snažíme přednášky zaznamenávat, a pokud je to možné, jejich záznamy zveřejňujeme na našem webu.

Nezapomeňte však navštívit i stránku akce,
kde mohou být další zajímavé materiály.

Přehrávač ve stránce

Záznamy na našem webu můžete pohodlně sledovat přímo na stránce s využitím našeho HTML 5 nebo Silverlight přehrávače.

Stránka se sama rozhodne, na základě toho, jaké technologie podporuje Váš prohlížeč, který přehrávač použít, abyste záznam mohli sledovat v nejvyšší možné kvalitě.

Stahování záznamů

Víme, že občas chcete sledovat záznamy i v místech, kde není připojení k internetu, což současný přehrávač neumožňuje, proto umožňujeme stahování vybraných záznamů.

Velmi staré záznamy máme historicky uložené ve formátu, který není vhodný pro stahování,
proto je ke stažení nenabízíme.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Efektivní vývoj .NET aplikací pomocí nástrojů JetBrains

Get Microsoft Silverlight
Záznam pro Vás zpracoval a připravil: David Gešvindr

Stáhnout videozáznam

Protože víme, že chcete naše přednášky sledovat i v místech bez připojení k internetu, nabízíme Vám tento záznam ke stažení v následujících formátech:
V dnešní době je nepřeberné množství nástrojů pro zefektivnění vývoje aplikací a doplňků do Visual Studia. Pojďme se podívat na některé z nich a pojďme diskutovat, jak nám mohou pomoci.
Na přednášce se budeme nejvíce věnovat nástrojům firmy JetBrains, které jsou špičkou v této oblasti, ale poohlédneme se i po jiných nástrojích, které doplní naše vývojářské potřeby.
Tato prezentace nebude obchodně zaměřená, bude představeno pouze a jedině praktické použití po technologické stránce a některé možnosti řešení. Čerpat budeme ze zkušeností práce na středně rozsáhlém projektu v týmu programátorů.
Sponzorem akce je firma: http://www.jetbrains.com

Předváděné nástroje:
- Resharper
- dotPeek
- dotTrace™ Performance
- dotTrace™ Memory

Akce není určena:
- Managerům, kteří se rozhodují zda tyto nástroje nakoupit, či nikoli
- Programátorům, kteří už všechno umí anebo považují Visual Studio za kompletní nástroj pro vývoj v .NETu.

Okruhy ukázek:
- vyhledávání, refaktoring a zase vyhledávání
- aplikace Coding rules v týmu na již běžícím projektu
- statická analýza kódu
- hledání výkonostně slabých míst aplikace (rychlost i paměť)
- Jak oni to vlastně soudruzi v té cizí knihovně udělali?

Ohlédnutí za akcí

Dovolím si tvrdit, že každý, kdo se zaregistroval a nedostavil se, udělal opravdovou chybu. Jirka nás během přednášky seznámil se sadou nástrojů od společnosti JetBrains a jak už je jeho dobrým zvykem, vše bylo samozřejmě demonstrováno na praktických ukázkách. Pokud jste tyto nástroje neznali, měli jste možnost se s nimi seznámit. Zde to ale nekončí, Jirka nám nepředvedl suchou ukázku funkcí dle reklamního letáčku, ale zcela odbočil do tajů .netu, MSIL a jeho vnitřní implementace, přičemž vše demonstroval přímo pomocí vhodných nástrojů. Aby bylo vše legální, tak na opensource projektu Terminals, do kterého Jirka přispívá, demonstroval možnosti vyhledání neefektivních částí kódu (z výkonnostního i paměťového hlediska) a jejich možné optimalizace. Co když ale nemáte zdrojové kódy koupených programů nebo knihoven? I na toto Jirka poskytl v praktických ukázkách odpovědi, včetně možností obrany formou obfuskace kódu a jeho digitálním podepsáním.

 

Na závěr bych rád zmínil Jirkovo heslo, jenž se proplétalo celou přednáškou: "Záleží i na drobnostech" / "Small things matter"

 

David Gešvindr, organizátor

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt