Videozáznamy z akcí

Víme, že ne vždy je čas se dostavit na akci, která by Vás zajímala. Z toho důvodu, se snažíme přednášky zaznamenávat, a pokud je to možné, jejich záznamy zveřejňujeme na našem webu.

Nezapomeňte však navštívit i stránku akce,
kde mohou být další zajímavé materiály.

Přehrávač ve stránce

Záznamy na našem webu můžete pohodlně sledovat přímo na stránce s využitím našeho HTML 5 nebo Silverlight přehrávače.

Stránka se sama rozhodne, na základě toho, jaké technologie podporuje Váš prohlížeč, který přehrávač použít, abyste záznam mohli sledovat v nejvyšší možné kvalitě.

Stahování záznamů

Víme, že občas chcete sledovat záznamy i v místech, kde není připojení k internetu, což současný přehrávač neumožňuje, proto umožňujeme stahování vybraných záznamů.

Velmi staré záznamy máme historicky uložené ve formátu, který není vhodný pro stahování,
proto je ke stažení nenabízíme.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Optimalizace databázových dotazů

Get Microsoft Silverlight
Záznam pro Vás zpracoval a připravil: Mirek Zajíc

Stáhnout videozáznam

Protože víme, že chcete naše přednášky sledovat i v místech bez připojení k internetu, nabízíme Vám tento záznam ke stažení v následujících formátech:
Přijďte se podívat na optimalizaci databázových dotazů v praxi. Tentokrát se více zaměříme na execution plans, jak je číst, jak vznikají, co se na nich dá ovlivnit a jak. Nezbytné samozřejmě budou ukázky zabijáků výkonu s tipy, jak se jim vyhnout.
Akce je rozšířením stejnojmenné přednášky z ms fest 2012, kde se toto téma nestihlo probrat celé.

Ohlédnutí za akcí

Než se přednášející pustil do vlastní optimalizace SQL dotazů a execution plánů, shrnul nejprve ostatní nejdůležitější zásady týkajících se vrstev, které jí předchází. Jedná se o korektní databázová volání v aplikační vrstvě a v druhé řadě o správný návrh databázového schématu.
Dále již vysvětloval a na příkladech ukazoval princip zpracování SQL dotazů v MS SQL Serveru, význam statistik, důsledky cachování execution plánů, interní uspořádání dat v SQL serveru, rozdíl mezi clustrovanými a neclustrovanými indexy, pojem pokrývající index, jak se orientovat v execution plánech a spolu s tím jednotlivé operace, které se v nich vyskytují.
Závěrem následovalo ještě několik dalších ukázek, které demonstrovaly složitější SQL dotazy a na co si dávat pozor. Informací bylo celkově opravdu hodně a myslím si, že nemluvím jen za sebe, když uvedu, že všechny přitom byly velmi zajímavé a užitečné včetně odpovědí na velké množství dotazů v průběhu celé přednášky.

Holan Tomáš, organizátor

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt