Videozáznamy z akcí

Víme, že ne vždy je čas se dostavit na akci, která by Vás zajímala. Z toho důvodu, se snažíme přednášky zaznamenávat, a pokud je to možné, jejich záznamy zveřejňujeme na našem webu.

Nezapomeňte však navštívit i stránku akce,
kde mohou být další zajímavé materiály.

Přehrávač ve stránce

Záznamy na našem webu můžete pohodlně sledovat přímo na stránce s využitím našeho HTML 5 nebo Silverlight přehrávače.

Stránka se sama rozhodne, na základě toho, jaké technologie podporuje Váš prohlížeč, který přehrávač použít, abyste záznam mohli sledovat v nejvyšší možné kvalitě.

Stahování záznamů

Víme, že občas chcete sledovat záznamy i v místech, kde není připojení k internetu, což současný přehrávač neumožňuje, proto umožňujeme stahování vybraných záznamů.

Velmi staré záznamy máme historicky uložené ve formátu, který není vhodný pro stahování,
proto je ke stažení nenabízíme.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Rozběhněte si virtuál v cloudu!

Get Microsoft Silverlight
Záznam pro Vás zpracoval a připravil: Mirek Zajíc

Stáhnout videozáznam

Protože víme, že chcete naše přednášky sledovat i v místech bez připojení k internetu, nabízíme Vám tento záznam ke stažení v následujících formátech:
K čemu že je takový virtuální počítač dobrý? K řadě věcí. Předně nemusíte kupovat žádný hardware ani licenci na software – platíte pouze za hodinu existence virtuálního počítače, a to v závislosti na jeho hardwarových parametrech.
Je tedy ideální pro zkoušení, kdy potřebuji určitý scénář rozběhnout na pár hodin. Hodí se ale i pro produkční použití, neboť infrastruktura je velmi robustní, všechny komponenty jsou duplikovány a vaše data (virtuální disky) jsou dokonce uložena ve třech zcela nezávislých replikách. Takovou úroveň odolnosti proti selhání a automatické obnovy v případě havárie vám žádný hoster nemůže nabídnout a těžko jí dosáhnete sami.

Přednášející

Ohlédnutí za akcí

Na této přednášce jsme se věnovali službě Windows Azure Virtual Machines, tedy službě také označované jako IaaS (Infrastructure as a Service) na Microsoft cloud platformě.

V přednášce Michael Juřek vysvětlil a živě předvedl postupně vše od možností a doporučených způsobů vytváření virtuálních strojů, jejich klonování, typy a práce s virtuálními disky, vytváření a možnosti konfigurace virtuálních sítí včetně load balancingu a způsobu propojení cloud prostředí s lokální sítí. Nákres celého vytvořeného prostředí si můžete prohlédnout na tabuli v akvárku nebo zde na jedné z fotografií.

Myslím si, že tím přednáška demonstrovala poměrně široké možnosti této platformy, ale zmínila i některá její omezení a v neposlední řadě nastínila možné scénáře její využití.

Tomáš Holan, organizátor

Soubory ke stažení

4717kB, staženo 2470x, zobrazit on-line
© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt