Pobočka Praha

V Praze pořádáme zhruba jednu přednášku měsíčně z oblasti IT PRO a jednu přednášku měsíčně pro vývojáře. Přednášky probíhají v budově Microsoftu BB Centrum Delta v sálu Praha. Kapacita sálu je okolo 150 lidí.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

praha@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

Další informace o akci

Rozběhněte si virtuál v cloudu!

K čemu že je takový virtuální počítač dobrý? K řadě věcí. Předně nemusíte kupovat žádný hardware ani licenci na software – platíte pouze za hodinu existence virtuálního počítače, a to v závislosti na jeho hardwarových parametrech.
Je tedy ideální pro zkoušení, kdy potřebuji určitý scénář rozběhnout na pár hodin. Hodí se ale i pro produkční použití, neboť infrastruktura je velmi robustní, všechny komponenty jsou duplikovány a vaše data (virtuální disky) jsou dokonce uložena ve třech zcela nezávislých replikách. Takovou úroveň odolnosti proti selhání a automatické obnovy v případě havárie vám žádný hoster nemůže nabídnout a těžko jí dosáhnete sami.

Datum a místo konání:

30.1.2013 od 17:30 do 21:00
pobočka: Praha
přednášející: Michael Juřek

Registrace na akci

77
ze 140
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

Na této přednášce jsme se věnovali službě Windows Azure Virtual Machines, tedy službě také označované jako IaaS (Infrastructure as a Service) na Microsoft cloud platformě.

V přednášce Michael Juřek vysvětlil a živě předvedl postupně vše od možností a doporučených způsobů vytváření virtuálních strojů, jejich klonování, typy a práce s virtuálními disky, vytváření a možnosti konfigurace virtuálních sítí včetně load balancingu a způsobu propojení cloud prostředí s lokální sítí. Nákres celého vytvořeného prostředí si můžete prohlédnout na tabuli v akvárku nebo zde na jedné z fotografií.

Myslím si, že tím přednáška demonstrovala poměrně široké možnosti této platformy, ale zmínila i některá její omezení a v neposlední řadě nastínila možné scénáře její využití.

Tomáš Holan, organizátor

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (98 %)
Kvalita přednášky (96 %)
Praktické ukázky (96 %)
Organizace akce (97 %)
Kvalita občerstvení (91 %)
celková úspěšnost akce: 96%
hlasovalo 21 lidí

Videozáznam přednášky

Fotky z akce

Soubory ke stažení

4717kB, staženo 2422x, zobrazit on-line
© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt