Videozáznamy z akcí

Víme, že ne vždy je čas se dostavit na akci, která by Vás zajímala. Z toho důvodu, se snažíme přednášky zaznamenávat, a pokud je to možné, jejich záznamy zveřejňujeme na našem webu.

Nezapomeňte však navštívit i stránku akce,
kde mohou být další zajímavé materiály.

Přehrávač ve stránce

Záznamy na našem webu můžete pohodlně sledovat přímo na stránce s využitím našeho HTML 5 nebo Silverlight přehrávače.

Stránka se sama rozhodne, na základě toho, jaké technologie podporuje Váš prohlížeč, který přehrávač použít, abyste záznam mohli sledovat v nejvyšší možné kvalitě.

Stahování záznamů

Víme, že občas chcete sledovat záznamy i v místech, kde není připojení k internetu, což současný přehrávač neumožňuje, proto umožňujeme stahování vybraných záznamů.

Velmi staré záznamy máme historicky uložené ve formátu, který není vhodný pro stahování,
proto je ke stažení nenabízíme.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Autentifikace a Autorizace v .NET Frameworku 4.5 od základu

Get Microsoft Silverlight
Záznam pro Vás zpracoval a připravil: Mirek Zajíc

Stáhnout videozáznam

Protože víme, že chcete naše přednášky sledovat i v místech bez připojení k internetu, nabízíme Vám tento záznam ke stažení v následujících formátech:
Desať rokov po vydaní prvej verzie .NET Frameworku sa Microsoft rozhodol v ňom prepísať základnú infraštruktúru týkajúcu sa práce s identitou používateľa (autentifikácia, autorizácia, customizácia, ...), plne integrovať Windows Identity Foundation do jadra .NET Frameworku, a tak celkovo prejsť na claims-based model práce s identitami a token-based autentifikáciu a autorizáciu. A keďže tieto zmeny boli urobené v jadre .NET Frameworku, tak sú automaticky dostupné vo všetkých aplikačných .NET frameworkoch a knižniciach - či už ide o ASP.NET, WCF alebo WPF. Čo tieto zmeny znamenajú pre nás programátorov? Čo všetko máme vďaka nim k dispozícii? Čo a ako môžeme priamo použiť?
Cieľom tejto prezentácie je odpovedať na tieto otázky, od základu a jasne vysvetliť ako funguje claims-based práca s identitami v .NET Frameworku, a prakticky - na konkrétnych príkladoch - ukázať základné možnosti jej použitia (vrátane použitia Windows Azure Access Control Service a Active Directory Federation scenárov).

Přednášející

Ohlédnutí za akcí

Již před nějakým časem jsem zaznamenal existenci technologii WIF (Windows Identity Foundation). Tato technologie není ale obecně moc známá, a proto jsem (nejen jako organizátor WUGu) velice rád, že se mám na toto téma podařilo získat posilu ze zahraničí a tuto přednášku zrealizovat, zvlášť teď, kdy je WIF přímo součástí .NET Frameworku 4.5.

Velice se mi líbilo, že nás přednášející Slavo Furman provedl problematikou Autentifikace a Autorizace od začátku, přesně tak, jak byla postupně v .NETu řešena a rozšiřována. Vše bylo předvedeno také přímo na ukázkách ve Visual Studiu. Ve druhé části přednášky bylo ukázáno začlenění nového claims based modelu do ASP.NET aplikace. Následně přednášející vysvětlil a ukázal externí autentifikaci pomoci STS (Security Token Service) a další navazující složitější scénáře.

Bylo patrné, že má přednášející s touto technologii veliké zkušenosti. O tom také svědčí i celá řada dotazů a žádosti o radu nejen během přestávky, ale i na konci samotné přednášky.

Všechny příklady (a ne že jich je málo) jsou k dispozici na Skydrive pana Furmana na adrese http://sdrv.ms/Wdcdgq.

Holan Jan, organizátor

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt