Konference SQL Server Bootcamp 2016

Dvoudenní bezplatná vzdělávací konference určená pro databázové vývojáře, administrátory i BI specialisty, kde se na prakticky orientovaných přednáškách předních českých odborníků na SQL Server seznámíte nejen s novinkami v SQL Serveru 2016, ale i s best-practices z různých oblastí SQL Serveru.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

Program na pondělí 15. 8. 2016

A217
09:00 - 10:15

Jak na vysokou dostupnost bez Enterprise edice SQL Serveru?

Marek Chmel
MCT, MCSE
Microsoft
SQL Server nabízí několik různých technologií, které můžeme použít pro zajištění vysoké dostupnosti, a nemusíme mít vždy jen Enteprise edici, ve které máme k dispozici AlwaysOn Availability Groups - je tu mnoho dalších možností a v rámci přednášky si ukážeme, co všechno můžeme využít pro zajištění HA-DR v našem prostředí.
A318
09:00 - 10:15

R nejen v SQL Serveru

Jiří Neoral
MVP
Po akvizici společnosti Revolution Analytics bylo "R" zaintegrováno hned několika nástrojů společnosti Microsoft. Na přednášce se dozvíte, co je R. Podíváme se na základní syntaxi jazyka. A také jaké jsou jeho možnosti použití v SQL Serveru, Power BI a Reporting services.
A217
10:35 - 11:50

SQL Server Data Tools (SSDT)

David Gešvindr
MVP, MCT, MCSE
Na přednášce se dozvíte, jaké výhody vývojářům přináší SQL Server Data Tools - jak je použít pro verzování schématu databáze při týmovém vývoji nebo rychlé porovnání různých verzí databáze a přenos případných změn. Stranou nezůstane ani ukázka jejich použití pro automatické buildy vaší databáze včetně automatických databázových unit testů.
A318
10:35 - 11:50

Mobilní reporty a další novinky v SSRS 2016

Luboš Bednář
Intelligent Technologies, s.r.o.
Reporting Services v SQL Serveru 2016 poprvé přináší možnost vytváření mobilních reportů a KPI. Ukážeme si, jak vytvářet mobilní reporty pro telefony, tablety i PC. Jaké jsou výhody a nevýhody v porovnání s Power BI. A navíc si ukážeme i další novinky v SSRS 2016.
A217
13:10 - 14:25

Hacking SQL Server

Marek Chmel
MCT, MCSE
Microsoft
Pojďme se společně podívat na SQL Server z trochu jiného pohledu. Pojďme si ukázat, jak získat přístup do SQL Serveru bez znalosti hesla sysadmin uživatele. Jak získat sysadmin uživatele několika způsoby a jak využít mnohé informace, které jsou na SQL Serveru k dispozici z pohledu bezpečnostního analytika.
A217
14:55 - 16:10

Extended Events

Marek Chmel
MCT, MCSE
Microsoft
SQL Server Profiler i SQL Trace jsou od verze 2016 označeny jako deprecated a budou v budoucích verzích odstraněny. Je proto správná chvíle se podívat na jejich nástupce, kterým jsou Extended Events. Nejedná se o žádnou novinku, jsou v SQL Serveru již od verze 2008, ale málo kdo je používá, přesto, že oproti SQL Trace mají řadu výhod. Na této přednášce se dozvíte, jak tuto technologii prakticky využít.
A318
14:55 - 16:10

DAX Time patterns

Luboš Bednář
Intelligent Technologies, s.r.o.
Víte jak v DAX vytvořit časové kalkulace pro srovnání minulého roku nebo zobrazení YTD? Chcete se naučit vytvářet reporty v Power BI s dynamickým výběrem období (poslední týden, poslední měsíc, YTD, apod.)? Na této přednášce se dozvíte, jak tohle vše realizovat prostřednictvím DAX v SSAS Tabular nebo Power BI, abyste to pak mohli sami využít ve svých reportech.
A217
16:30 - 17:45

SQL Server Index Internals

David Gešvindr
MVP, MCT, MCSE
Na přednášce si představíme, k čemu jsou dobré indexy v Microsoft SQL Serveru a prakticky si ukážeme, jak jednotlivé druhy indexů vlastně fungují a jaký mají dopad na exekuci vašich dotazů.
A318
16:30 - 17:45

Analysis Services Multidimensional – jak na to a na co nezapomenout při tvorbě

Jiří Neoral
MVP
Multidimenzionální kostky jsou s námi již dlouho a určitě ještě dlouho budou. Jak vytvářet OLAP kostky a na co určitě nezapomenout při jejich designu? To by Vám měla ukázat tato přednáška.

Program na úterý 16. 8. 2016

A217
09:00 - 10:15

Tipy pro administrátory I.

Erik Caha
MCT, MCITP, MCTS, MCPD
Solitea BI Experts, s.r.o.
První část se bude zabývat instalací SQL serveru v poměrně velkém detailu. Od technických podrobností, k čemu a jak který disk, kam s tempdb a proč IFI až po to, jaký účet a proč použít pro kterou službu. Následovat budou základní poinstalační kroky, práce s databázemi jejich transfer, včetně loginů a uživatelů, contained databases, přenos databází mezi cloudem a on premisem. Uvidíme i kousek powershellu.
A318
09:00 - 10:15

Zpracování XML a JSON dat na SQL Serveru 2016

Vladimír Mužný
MVP, MCT, MCSE
Přednáška nás uvede do světa, ve kterém relační data překážejí. Zpracovat XML na SQL Serveru, a navíc to udělat optimálně, je žádoucí. Podaří se nám to i s JSON daty?
A217
10:35 - 11:50

Columnstore indexy - lék pro datové sklady

Miloslav Peterka
Solitea BI Experts, s.r.o.
Přednáška vás zasvětí do problematiky columnstore indexů a na reálném projektu datového skladu ukáže, jak lze pomocí nich vyřešit problém neřešitelný tradičními prostředky relačních databází. Společně porovnáme rychlost plnění datového skladu, jeho odezvy a nároky na úložný prostor bez a s columnstore indexy. Jak myslíte, že to dopadne?
A318
10:35 - 11:50

FOR JSON jako nejefektivnější způsob načítání dat z relační databáze

David Gešvindr
MVP, MCT, MCSE
Na této přednášce se společně podíváme na to, jak se změnily možnosti implementace DAL vrstvy s příchodem FOR JSON v SQL Serveru 2016. Porovnáme si společně různé přístupy pro načítání komplexních objektů z databáze a uvidíte, že to půjde jednoduše i bez OR mapperu.
A217
13:10 - 14:25

Tipy pro administrátory II.

Erik Caha
MCT, MCITP, MCTS, MCPD
Solitea BI Experts, s.r.o.
Druhá část se zaměří na správu více SQL serverů, tvorbu image s SQL serverem, virtualizaci a některé věci s ní spojené i pro starší verze SQL serveru. Dalším velkým tématem bude automatizace a tudíž nějaký ten kus powershellu zde také uvidíme.
A318
13:10 - 14:25

Co nového na SQL Serveru 2016, aneb koupit či nekoupit?

Vladimír Mužný
MVP, MCT, MCSE
Real-Time Operational Analytics, vystrkání "studených" dat za dveře vlastního data centra a další mňamky, které nám k Mezinárodnímu dni dětí připravil Microsoft.
A217
14:55 - 16:10

Licenční podmínky SQL Serveru 2016

Radek Žalud
MCTS
DAQUAS
SQL Server v nějaké podobě je součástí mnoha aplikací. A když ne přímo, tak alespoň nepřímo. Z těch nepřímých vazeb máme někdy těžkou hlavu kvůli licencím. Pořádek v tom, kdy je potřebujeme, kudy všudy se k nim dá dostat a za jakou cenu (doslova i obrazně) se pokusíme udělat touto přednáškou. Odnesete si z ní řadu odpovědí, ale také neméně důležitou řadu otázek. Otázek, které si musíte položit pokaždé, když vytváříte či upravujete architekturu řešení, které pracuje s daty v Microsoft SQL Serveru, abyste se nedostali do pasti nalíčené vlastní rukou.
A318
14:55 - 16:10

Reporting services – tvorba reportů tipy a triky

Jiří Neoral
MVP
Reporting services jsou technologií, která je s námi již mnoho let. Mají své silné stránky, slabé stránky i temná zákoutí. Na přednášce budeme řešit časté problémy s SSRS. Dozvíte se také několik oblíbených triků, jak si ušetřit práci a nedělat stejnou práci dvakrát (nebo vícekrát).
A217
16:30 - 17:45

Transakce, zámky a izolační úrovně v SQL Serveru

David Gešvindr
MVP, MCT, MCSE
Práce s transakcemi v databázi vypadá na první pohled jednoduše – Umíte však vytěžit z transakcí maximum? Víte, že ne každá transakce se musí chovat stejně a mít stejné vlastnosti? Znáte dopady souběžného zpracování více transakcí a způsoby, jak se jim bránit? Přijďte na tuto přednášku, kde se o použití transakcí dozvíte spoustu praktických informací.
A318
16:30 - 17:45

Geospatial aneb namaluj si vlastní dílnu

Vladimír Mužný
MVP, MCT, MCSE
Datové typy geometry a geography jsou strašákem mnoha vývojářů, ale proč? A zvláště v okamžiku, kdy je Microsoft tak krásně zoptimalizoval?

Partneři konference

© 2022 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt