Videozáznamy z akcí

Víme, že ne vždy je čas se dostavit na akci, která by Vás zajímala. Z toho důvodu, se snažíme přednášky zaznamenávat, a pokud je to možné, jejich záznamy zveřejňujeme na našem webu.

Nezapomeňte však navštívit i stránku akce,
kde mohou být další zajímavé materiály.

Přehrávač ve stránce

Záznamy na našem webu můžete pohodlně sledovat přímo na stránce s využitím našeho HTML 5 nebo Silverlight přehrávače.

Stránka se sama rozhodne, na základě toho, jaké technologie podporuje Váš prohlížeč, který přehrávač použít, abyste záznam mohli sledovat v nejvyšší možné kvalitě.

Stahování záznamů

Víme, že občas chcete sledovat záznamy i v místech, kde není připojení k internetu, což současný přehrávač neumožňuje, proto umožňujeme stahování vybraných záznamů.

Velmi staré záznamy máme historicky uložené ve formátu, který není vhodný pro stahování,
proto je ke stažení nenabízíme.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Automatizace Windows, naplánované úlohy a Powershell

Get Microsoft Silverlight
Záznam pro Vás zpracoval a připravil: David Gešvindr
Technologie Powershell je často prezentována jako revoluční interaktivní příkazové rozhraní pro svět Windows. Často je však opomíjen klíčový požadavek na jakýkoliv shell či skriptovací prostředí: možnost automatického spouštění v podobě naplánovaných dávek či volání z jiných skriptů a programů. Umíte použít powershellový skript jako Naplánovanou úlohu? Znáte možnosti a omezení tohoto postupu? A narazili jste někdy na obtíže při volání jiných konzolových aplikací z Powershellu, obzvláště pokud potřebujete předávat vstupní parametry?
Nejen těmto dovednostem se budeme věnovat během přednášky, zaměřené na plnou automatizaci správy Windows, kterou vás provede Patrik Malina, autor dvou knih o PowerShellu.
Osnova:
- Skripty v Powershellu jako naplánované úlohy
- Možnosti a úskalí spouštění Powershellu
- Volání externích programů s parametry
- Ovládání Plánovače úloh Powershellem
- Zachycení a zpracování událostí ve Windows
- Výběr novinek Powershellu 3

Přednášející

Ohlédnutí za akcí

Chtěl bych poděkovat Patriku Malinovi za zajímavou přednášku, která prezentovala jeho bohaté zkušenosti s PowerShellem a ukazovala na praktických problémech jednotlivé konstrukce a způsoby použití.

Omlouvám se současně všem účastníkům za nepříznivé klima v místnosti. Do příště se klimatizace korektně nakonfiguruje. Bohužel v první části přednášky, kvůli počasí venku, nebylo možné ani moc dobře větrat okny, ale zase kdy se poštěstí mít WUG, když venku zuří taková bouřka. V Brně na to máme sice docela štěstí, protože pamatuji, že loni nás na WUGu také uvěznila pořádná bouřka. Účastníci si pak dobře rozmyslí, jestli utečou během přednášky;-)

Děkuji všem za vyplnění dotazníčků, sešla se nám celá řada zajímavých témat do budoucna. Při čtení mě však napadlo, že plno témat které požadujete, je již dostupných v podobě záznamu nebo se akce v nejbližší době koná na jiné pobočce. Mrkněte tedy do našeho archívu záznamů.

David Gešvindr
organizátor

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt