Pobočka Brno

V současné době v Brně probíhá zhruba jedna až dvě akce měsíčně v prostorách Fakulty informatiky Masarykovy univerzity. Vybíráme pro Vás prakticky orientovaná témata pro administrátory i vývojáře aplikací a pořádáme každoročně dvě velké konference - SQL Server Bootcamp a WUG Days.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

brno@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Další informace o akci

Automatizace Windows, naplánované úlohy a Powershell

Technologie Powershell je často prezentována jako revoluční interaktivní příkazové rozhraní pro svět Windows. Často je však opomíjen klíčový požadavek na jakýkoliv shell či skriptovací prostředí: možnost automatického spouštění v podobě naplánovaných dávek či volání z jiných skriptů a programů. Umíte použít powershellový skript jako Naplánovanou úlohu? Znáte možnosti a omezení tohoto postupu? A narazili jste někdy na obtíže při volání jiných konzolových aplikací z Powershellu, obzvláště pokud potřebujete předávat vstupní parametry?
Nejen těmto dovednostem se budeme věnovat během přednášky, zaměřené na plnou automatizaci správy Windows, kterou vás provede Patrik Malina, autor dvou knih o PowerShellu.
17:00 - 17:10 - Představení WUGu
17:10 - 18:30 - 1. část přednášky
18:30 - 18:45 - Přestávka a občerstvení
18:45 - 20:00 - 2. část přednášky
20:00 - Diskuze
Osnova:
- Skripty v Powershellu jako naplánované úlohy
- Možnosti a úskalí spouštění Powershellu
- Volání externích programů s parametry
- Ovládání Plánovače úloh Powershellem
- Zachycení a zpracování událostí ve Windows
- Výběr novinek Powershellu 3

Datum a místo konání:

22.5.2012 od 17:00 do 20:00
pobočka: Brno
přednášející: Patrik Malina (MCT)

Registrace na akci

58
ze 65
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

Chtěl bych poděkovat Patriku Malinovi za zajímavou přednášku, která prezentovala jeho bohaté zkušenosti s PowerShellem a ukazovala na praktických problémech jednotlivé konstrukce a způsoby použití.

Omlouvám se současně všem účastníkům za nepříznivé klima v místnosti. Do příště se klimatizace korektně nakonfiguruje. Bohužel v první části přednášky, kvůli počasí venku, nebylo možné ani moc dobře větrat okny, ale zase kdy se poštěstí mít WUG, když venku zuří taková bouřka. V Brně na to máme sice docela štěstí, protože pamatuji, že loni nás na WUGu také uvěznila pořádná bouřka. Účastníci si pak dobře rozmyslí, jestli utečou během přednášky;-)

Děkuji všem za vyplnění dotazníčků, sešla se nám celá řada zajímavých témat do budoucna. Při čtení mě však napadlo, že plno témat které požadujete, je již dostupných v podobě záznamu nebo se akce v nejbližší době koná na jiné pobočce. Mrkněte tedy do našeho archívu záznamů.

David Gešvindr
organizátor

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (97 %)
Kvalita přednášky (94 %)
Praktické ukázky (95 %)
Organizace akce (92 %)
Kvalita občerstvení (91 %)
celková úspěšnost akce: 94%
hlasovalo 17 lidí

Videozáznam přednášky

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt