Videozáznamy z akcí

Víme, že ne vždy je čas se dostavit na akci, která by Vás zajímala. Z toho důvodu, se snažíme přednášky zaznamenávat, a pokud je to možné, jejich záznamy zveřejňujeme na našem webu.

Nezapomeňte však navštívit i stránku akce,
kde mohou být další zajímavé materiály.

Přehrávač ve stránce

Záznamy na našem webu můžete pohodlně sledovat přímo na stránce s využitím našeho HTML 5 nebo Silverlight přehrávače.

Stránka se sama rozhodne, na základě toho, jaké technologie podporuje Váš prohlížeč, který přehrávač použít, abyste záznam mohli sledovat v nejvyšší možné kvalitě.

Stahování záznamů

Víme, že občas chcete sledovat záznamy i v místech, kde není připojení k internetu, což současný přehrávač neumožňuje, proto umožňujeme stahování vybraných záznamů.

Velmi staré záznamy máme historicky uložené ve formátu, který není vhodný pro stahování,
proto je ke stažení nenabízíme.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

Mobilní zařízení a responzivní webdesign

Get Microsoft Silverlight
Záznam pro Vás zpracoval a připravil: Mirek Zajíc

Stáhnout videozáznam

Protože víme, že chcete naše přednášky sledovat i v místech bez připojení k internetu, nabízíme Vám tento záznam ke stažení v následujících formátech:
O nástupu mobilních zařízení a jejich významném podílu na statistikách přístupu už není pochyb ani v našich zeměpisných šířkách. Podíváme se na cesty jak se na webech a webových aplikacích s mobily a tablety vypořádat a více rozebereme dnes už převažující způsob - respozivní webdesign.
Vezmeme to od technických základů, ale podíváme se i na pokročilejší
problémy: potřebu zobrazovat různé verze obrázků, nutnost optimalizovat weby i pro vysokokapacitní displeje a nebo velký problém všech responzivních webů: rychlost načítání.

Přednášející

Ohlédnutí za akcí

Jedním ze zdrojů pro výběr tématu byl pro nás prosincový MS Fest. Tam nás zaujala přednáška Martina Michálka na téma responzivní webdesign a tak jsme se domluvili i na přednášce pro WUG, kde je na toto téma více prostoru (nakonec vyšla na celé 4 hodiny).

V úvodní části přednášející rozebral problémy mobilního světa a připravil nás i na další, které nás čekají v budoucnu. V druhé části pak následovalo vysvětlení principů tvorby responzivního webdesignu a dále řešení nejrůznějších problémů s ním spojených. Bylo znát, že přednášející má s RWD několikaleté a praktické zkušenosti. Já sám jsem responzivní web již také zkoušel dělat, ale i tak jsem si z přednášky odnesl spousty cenných informací.

Jan Holan, organizátor

Soubory ke stažení

© 2022 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt