Pobočka Praha

V Praze pořádáme zhruba jednu přednášku měsíčně z oblasti IT PRO a jednu přednášku měsíčně pro vývojáře. Přednášky probíhají v budově Microsoftu BB Centrum Delta v sálu Praha. Kapacita sálu je okolo 150 lidí.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

praha@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Další informace o akci

Zkušenosti z přechodu na TFS a Agilní techniky

Před více než dvěma roky jsme se v HAVITu rozhodli konsolidovat naši vývojářskou platformu na Microsoft Team Foundation Server a více naše vnitřní fungování nasměřovat k agilním technikám. Budu Vám vyprávět, jak to u nás probíhalo, co nám funguje dobře a co méně.
Změny byly po stránce technické – při migraci ze SVN pro zdrojáky, při přechodu z CruiseControl pro buildy a při převodu issue trackingu z OnTime; tak i po stránce našeho vnitřního fungování – agilnější pojetí firmy, stand-ups, iterace, Agile Process Template a naše její customizace, propojení TFS na timesheety, atp.
Na pomoc jsem si přizval kolegu Jirku Kandu, který customizace TFS implementoval a jako leader našich vývojářů z první ruky vše schytal.
Podělíme se s tím, čím jsme si za tu dobu prošli, co pro nás bylo zlepšení, a kde jsme naopak narazili na slepé cesty. Jirka navíc ukáže vybrané technické detaily našeho ALM.

Datum a místo konání:

15.1.2015 od 17:30 do 21:00
pobočka: Praha

Registrace na akci

97
ze 140
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

Na této přednášce nám Robert Haken a Jirka Kanda společně povídali a ukazovali jak u nich v HAVITu interně probíhá řízení a způsob vývoje s použitím TFS.

Osobně velmi kvalitně hodnotím obě části. První byla čistě „povídací“ o postupném přechodu na agilnější způsob a pojetí vývoje, problémech s přesvědčováním a zapojením zákazníků do tohoto procesu apod.

Druhá část pak byla zase čistě technická, kdy nám Jirka velmi podrobně ukazoval jaké konkrétní nastavení v TFS používají, jaké provedli a implementovali vlastní customizace, co je k tomu vedlo, a jak jim to vše dohromady zjednodušuje práci.

Největší přínos přednášky vidím v tom, že se jednalo o pojetí čistě ze zkušeností a postřehů z praxe.

Tomáš Holan, organizátor

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (84 %)
Praktické ukázky (77 %)
Kvalita přednášky (80 %)
Přednáškové prostory (91 %)
Organizace akce (95 %)
celková úspěšnost akce: 84%
hlasovalo 32 lidí

Videozáznam přednášky

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt