Videozáznamy z akcí

Víme, že ne vždy je čas se dostavit na akci, která by Vás zajímala. Z toho důvodu, se snažíme přednášky zaznamenávat, a pokud je to možné, jejich záznamy zveřejňujeme na našem webu.

Nezapomeňte však navštívit i stránku akce,
kde mohou být další zajímavé materiály.

Přehrávač ve stránce

Záznamy na našem webu můžete pohodlně sledovat přímo na stránce s využitím našeho HTML 5 nebo Silverlight přehrávače.

Stránka se sama rozhodne, na základě toho, jaké technologie podporuje Váš prohlížeč, který přehrávač použít, abyste záznam mohli sledovat v nejvyšší možné kvalitě.

Stahování záznamů

Víme, že občas chcete sledovat záznamy i v místech, kde není připojení k internetu, což současný přehrávač neumožňuje, proto umožňujeme stahování vybraných záznamů.

Velmi staré záznamy máme historicky uložené ve formátu, který není vhodný pro stahování,
proto je ke stažení nenabízíme.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Zkušenosti z přechodu na TFS a Agilní techniky

Záznam pro Vás zpracoval a připravil: Mirek Zajíc

Stáhnout videozáznam

Protože víme, že chcete naše přednášky sledovat i v místech bez připojení k internetu, nabízíme Vám tento záznam ke stažení v následujících formátech:
Před více než dvěma roky jsme se v HAVITu rozhodli konsolidovat naši vývojářskou platformu na Microsoft Team Foundation Server a více naše vnitřní fungování nasměřovat k agilním technikám. Budu Vám vyprávět, jak to u nás probíhalo, co nám funguje dobře a co méně.
Změny byly po stránce technické – při migraci ze SVN pro zdrojáky, při přechodu z CruiseControl pro buildy a při převodu issue trackingu z OnTime; tak i po stránce našeho vnitřního fungování – agilnější pojetí firmy, stand-ups, iterace, Agile Process Template a naše její customizace, propojení TFS na timesheety, atp.
Na pomoc jsem si přizval kolegu Jirku Kandu, který customizace TFS implementoval a jako leader našich vývojářů z první ruky vše schytal.
Podělíme se s tím, čím jsme si za tu dobu prošli, co pro nás bylo zlepšení, a kde jsme naopak narazili na slepé cesty. Jirka navíc ukáže vybrané technické detaily našeho ALM.

Ohlédnutí za akcí

Na této přednášce nám Robert Haken a Jirka Kanda společně povídali a ukazovali jak u nich v HAVITu interně probíhá řízení a způsob vývoje s použitím TFS.

Osobně velmi kvalitně hodnotím obě části. První byla čistě „povídací“ o postupném přechodu na agilnější způsob a pojetí vývoje, problémech s přesvědčováním a zapojením zákazníků do tohoto procesu apod.

Druhá část pak byla zase čistě technická, kdy nám Jirka velmi podrobně ukazoval jaké konkrétní nastavení v TFS používají, jaké provedli a implementovali vlastní customizace, co je k tomu vedlo, a jak jim to vše dohromady zjednodušuje práci.

Největší přínos přednášky vidím v tom, že se jednalo o pojetí čistě ze zkušeností a postřehů z praxe.

Tomáš Holan, organizátor

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt