Pobočka Praha

V Praze pořádáme zhruba jednu přednášku měsíčně z oblasti IT PRO a jednu přednášku měsíčně pro vývojáře. Přednášky probíhají v budově Microsoftu BB Centrum Delta v sálu Praha. Kapacita sálu je okolo 150 lidí.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

praha@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Další informace o akci

Multithreading from hardware to design patterns

Gael Fraiteur z http://www.postsharp.net pro WUG připravil prezentaci o Multithreadingu pro pokročilé programátory.
Akce proběhne v Anglickém jazyce, dotazy však bude možno klast i v jazyce českém.
Multithreading Design Patterns
Back in the 50s, programmers had a very hard time delivering even the simplest features because they had to work at a very low level of abstraction. There was nothing as a variable, field or parameter – just registry or memory cells. After decades of advances in compiler and runtime technologies, people barely think about memory management anymore.
Today, the industry is facing the same issue with multithreading. It is the use of low-level synchronization mechanisms that causes the notorious complexity of multithreaded applications. As in the 50s, we need to raise the level of abstraction to get back into productivity. In this session, we will see how design patterns, such as READER-WRITER SYNCHRONIZED OBJECT or ACTOR, can simplify multi-core development. We’ll see how programming languages are built around these patterns and how other .NET tools can help you to implement threading patterns without switching to a new language.

Multithreading Deep Dive
In the single-core world, the lock keyword is all the vast majority of developers had to know about multithreading. But with today’s ubiquitous multi-core processors, parallel computing is becoming an increasingly important skill. We will discuss fundamental concepts of multi-core programming as well as their implementation by the Windows operating system and the .NET Framework, and give you a rock-solid understanding of what’s happening when you’re using multithreaded features in .NET.

Datum a místo konání:

14.11.2013 od 17:30 do 21:00
pobočka: Praha
přednášející: Gael Fraiteur

Registrace na akci

103
ze 140
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

V první části přednášky s námi Gael prošel dnešními koncepty a možnostmi v oblasti multithreadingu, a to postupně od hardwaru, přes operační systém, až po .NET. Přestože je toto téma velmi rozsáhlé, a určitě by dalo i na několik samostatných přednášek, Gaelovi se povedlo zaměřit se na to nejdůležitější. Tím je hlavně jaké typy problémů musíme v této oblasti řešit, a proč dnešní „konvenční“ postupy vedou na poměrně složitá řešení.

V druhé části jsme pak měli možnost zhlédnout zcela nový náhled na celou tuto problematiku v podobě design patterns. Ty v kombinaci s podporou ze strany moderních nástrojů jako PostSharp, pak mohou řešení běžných scénářů velmi zjednodušit.

Myslím si, že se tato přednáška (nejen) obsahově velice povedla. Pokud jste přednášku nestihli osobně, doporučuji shlédnout alespoň její záznam.

Tomáš Holan, organizátor

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (80 %)
Kvalita přednášky (89 %)
Praktické ukázky (91 %)
Organizace akce (99 %)
Kvalita občerstvení (99 %)
celková úspěšnost akce: 91%
hlasovalo 23 lidí

Videozáznam přednášky

Fotky z akce

Soubory ke stažení

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt