Pobočka Praha

V Praze pořádáme zhruba jednu přednášku měsíčně z oblasti IT PRO a jednu přednášku měsíčně pro vývojáře. Přednášky probíhají v budově Microsoftu BB Centrum Delta v sálu Praha. Kapacita sálu je okolo 150 lidí.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

praha@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Další informace o akci

Autentifikace a Autorizace v .NET Frameworku 4.5 od základu

Desať rokov po vydaní prvej verzie .NET Frameworku sa Microsoft rozhodol v ňom prepísať základnú infraštruktúru týkajúcu sa práce s identitou používateľa (autentifikácia, autorizácia, customizácia, ...), plne integrovať Windows Identity Foundation do jadra .NET Frameworku, a tak celkovo prejsť na claims-based model práce s identitami a token-based autentifikáciu a autorizáciu. A keďže tieto zmeny boli urobené v jadre .NET Frameworku, tak sú automaticky dostupné vo všetkých aplikačných .NET frameworkoch a knižniciach - či už ide o ASP.NET, WCF alebo WPF. Čo tieto zmeny znamenajú pre nás programátorov? Čo všetko máme vďaka nim k dispozícii? Čo a ako môžeme priamo použiť?
Cieľom tejto prezentácie je odpovedať na tieto otázky, od základu a jasne vysvetliť ako funguje claims-based práca s identitami v .NET Frameworku, a prakticky - na konkrétnych príkladoch - ukázať základné možnosti jej použitia (vrátane použitia Windows Azure Access Control Service a Active Directory Federation scenárov).

Datum a místo konání:

22.1.2013 od 17:30 do 21:00
pobočka: Praha
přednášející: Slavo Furman

Registrace na akci

140
ze 140
potvrzených registrací
9
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

Již před nějakým časem jsem zaznamenal existenci technologii WIF (Windows Identity Foundation). Tato technologie není ale obecně moc známá, a proto jsem (nejen jako organizátor WUGu) velice rád, že se mám na toto téma podařilo získat posilu ze zahraničí a tuto přednášku zrealizovat, zvlášť teď, kdy je WIF přímo součástí .NET Frameworku 4.5.

Velice se mi líbilo, že nás přednášející Slavo Furman provedl problematikou Autentifikace a Autorizace od začátku, přesně tak, jak byla postupně v .NETu řešena a rozšiřována. Vše bylo předvedeno také přímo na ukázkách ve Visual Studiu. Ve druhé části přednášky bylo ukázáno začlenění nového claims based modelu do ASP.NET aplikace. Následně přednášející vysvětlil a ukázal externí autentifikaci pomoci STS (Security Token Service) a další navazující složitější scénáře.

Bylo patrné, že má přednášející s touto technologii veliké zkušenosti. O tom také svědčí i celá řada dotazů a žádosti o radu nejen během přestávky, ale i na konci samotné přednášky.

Všechny příklady (a ne že jich je málo) jsou k dispozici na Skydrive pana Furmana na adrese http://sdrv.ms/Wdcdgq.

Holan Jan, organizátor

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (90 %)
Kvalita přednášky (85 %)
Praktické ukázky (86 %)
Organizace akce (93 %)
Kvalita občerstvení (86 %)
celková úspěšnost akce: 88%
hlasovalo 32 lidí

Videozáznam přednášky

Fotky z akce

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt