WUG Online

Připravili jsme pro vás nový doplňkový formát akcí WUGu, které budou probíhat jako živé přenosy bez fyzické přednášky v přednáškové místnosti. Tento nový formát akcí chceme používat výhradně pro akce na specifická témata, která by si na jedné pobočce nenašla dostatek posluchačů, proto Vám dáváme příležitost tyto akce sledovat z tepla domova.

Pokud nestihnete živý přenos, záznam přednášky bude dostupný v naší knihovně záznamů.

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Další informace o akci

Moderní JavaScript aneb tančíme v minovém poli

Na JavaScript se velká část (nejen) .NET vývojářů vždy dívala s opovržením, a často právem - některé jeho syntaktické konstrukce anebo vestavěné funkce jsou přinejmenším neintuitivní, jiné dokonce i koušou.
JavaScript ale za posledních několik let urazil dlouhou cestu a přibyla v něm celá řada užitečných funkcí, takže v kombinaci s dnešními nástroji se v něm programuje o dost lépe než před lety. ES moduly zjednodušily strukturování codebase a implementaci "private" věcí, lambda výrazy zkrotily ďáblův výtvor this, async/await vyřešil peklo s callbacky v callbacích v callbacích v callbacích, a nadstavby jako je TypeScript přidaly velmi silnou typovou kontrolu, ale zároveň nestojí v cestě tam, kde o silnou typovost zájem nemáte. A pokud se vyhnete pověstným zakopaným minám, programování v JS může být i celkem příjemné.
Tato přednáška si neklade za cíl naučit vás současné trendy nebo moderní paradigmata vývoje velkých aplikací v JS. Jedná se spíš o výběr "features" JavaScriptu (a TypeScriptu), které mi přišly zajímavé, které můžete využít ve svých .NET aplikacích, a které vám dost možná změní názor na JS jako takový. Uvidíte také, že když si chce člověk hrát, je JavaScript mnohem pružnější a praktičtější než C#, ve kterém se přes samou infrastrukturu občas nedostanete k jádru věci, zvlášť když máte málo času.
17:00 - 19:00 - Přednáška
19:00 - Diskuze

Partneři akce

Registrace na akci

385
ze 500
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (97 %)
Praktické ukázky (97 %)
Kvalita přednášky (99 %)
Kvalita streamu (97 %)
celková úspěšnost akce: 97%
hlasovalo 69 lidí

Videozáznam přednášky

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt