Videozáznamy z akcí

Víme, že ne vždy je čas se dostavit na akci, která by Vás zajímala. Z toho důvodu, se snažíme přednášky zaznamenávat, a pokud je to možné, jejich záznamy zveřejňujeme na našem webu.

Nezapomeňte však navštívit i stránku akce,
kde mohou být další zajímavé materiály.

Přehrávač ve stránce

Záznamy na našem webu můžete pohodlně sledovat přímo na stránce s využitím našeho HTML 5 nebo Silverlight přehrávače.

Stránka se sama rozhodne, na základě toho, jaké technologie podporuje Váš prohlížeč, který přehrávač použít, abyste záznam mohli sledovat v nejvyšší možné kvalitě.

Stahování záznamů

Víme, že občas chcete sledovat záznamy i v místech, kde není připojení k internetu, což současný přehrávač neumožňuje, proto umožňujeme stahování vybraných záznamů.

Velmi staré záznamy máme historicky uložené ve formátu, který není vhodný pro stahování,
proto je ke stažení nenabízíme.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Moderní JavaScript aneb tančíme v minovém poli

Záznam pro Vás zpracoval a připravil: David Gešvindr

Stáhnout videozáznam

Protože víme, že chcete naše přednášky sledovat i v místech bez připojení k internetu, nabízíme Vám tento záznam ke stažení v následujících formátech:
Na JavaScript se velká část (nejen) .NET vývojářů vždy dívala s opovržením, a často právem - některé jeho syntaktické konstrukce anebo vestavěné funkce jsou přinejmenším neintuitivní, jiné dokonce i koušou.
JavaScript ale za posledních několik let urazil dlouhou cestu a přibyla v něm celá řada užitečných funkcí, takže v kombinaci s dnešními nástroji se v něm programuje o dost lépe než před lety. ES moduly zjednodušily strukturování codebase a implementaci "private" věcí, lambda výrazy zkrotily ďáblův výtvor this, async/await vyřešil peklo s callbacky v callbacích v callbacích v callbacích, a nadstavby jako je TypeScript přidaly velmi silnou typovou kontrolu, ale zároveň nestojí v cestě tam, kde o silnou typovost zájem nemáte. A pokud se vyhnete pověstným zakopaným minám, programování v JS může být i celkem příjemné.
Tato přednáška si neklade za cíl naučit vás současné trendy nebo moderní paradigmata vývoje velkých aplikací v JS. Jedná se spíš o výběr "features" JavaScriptu (a TypeScriptu), které mi přišly zajímavé, které můžete využít ve svých .NET aplikacích, a které vám dost možná změní názor na JS jako takový. Uvidíte také, že když si chce člověk hrát, je JavaScript mnohem pružnější a praktičtější než C#, ve kterém se přes samou infrastrukturu občas nedostanete k jádru věci, zvlášť když máte málo času.
© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt