Konference SQL Server Bootcamp 2017

Dvoudenní bezplatná vzdělávací konference určená pro databázové vývojáře, administrátory i BI specialisty, kde se na prakticky orientovaných přednáškách předních českých odborníků na SQL Server seznámíte s best-practices z různých oblastí SQL Serveru, ale i s připravovanými novinkami v SQL Serveru 2017.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

Program na úterý 15. 8. 2017

A217
09:00 - 10:15

Power BI on-premises a nejen tam

Jiří Neoral
MVP
Power BI je dynamicky se rozvíjející technologie, která má již docela silnou pozici na trhu s reportovacími technologiemi. Tak jak se vyvíjí samotná technologie, vyvíjí se i licenční model. Dozvíte se, jaké jsou možnosti provozu vlastního Power BI Report Serveru on-premises a jak to souvisí s novými edicemi Power BI Free, Pro a Premium.
A318
09:00 - 10:15

Exekuční plány a jak v nich odhalit výkonnostní problémy

Michal Tinthofer
MCT, MCITP, MCTS
Woodler
Představíme si nejčastější operátory používané v exekučních plánech, naučíme se je správně číst a také si ukážeme, jak odhalit a vyřešit výkonnostní problémy.
A217
10:30 - 11:45

Vizualizace v Power BI

Martin Haman
Vizualizace v rámci Power BI v Excelu a Power BI Desktop umožňují nové pohledy a tzv. wow efekty při prezentování dat. V Excelu si ukážeme dema na Power View, 3D Map (Power Map) a Custom 3D Map. Následně se podíváme na Power BI Desktop, které nabízí přes 100 vestavěných a vlastních vizuálů, včetně možnosti napsat vlastní R vizuál a opět demonstruji na připraveném demu. V poslední části si řekneme jak na real-time streaming, Q&A a Cortana v Power BI s následnou demonstrací možností.
A318
10:30 - 11:45

Enterprise funkce SQL Serveru 2016, které jsou od SP1 zdarma

David Gešvindr
MVP, MCT, MCSE
První Service Pack na SQL Server 2016 přinesl šokující změnu, když Microsoft uvolnil zdarma řadu enterprise funkcí SQL Serveru do všech ostatních edic, aby vývojáři měli jednotnou platformu pro vývoj databázových řešení. Na přednášce se společně podíváme na enterprise funkce SQL Severu, které jste možná doposud právem přehlíželi, ale byla by velká škoda je nezačít nyní aktivně používat, když jsou nyní dostupné ve všech edicích.
A217
13:15 - 14:30

Jak identifikovat a vyřešit nejčastější výkonnostní problémy SQL Serveru

Michal Tinthofer
MCT, MCITP, MCTS
Woodler
Seznámení s nejčastějšími výkonnostními problémy na úrovni instance SQL Serveru, jejich příčinami a způsoby, jak je identifikovat i odstranit.
A318
13:15 - 14:30

Entity Framework Core 2

Tomáš Herceg
MVP
RIGANTI s.r.o.
.NET Core je zde již poměrně dlouhou dobu a Microsoft nyní usilovně pracuje na verzi 2.0. První verze Entity Framework Core byla dosti omezená a v praxi z ní mnoho lidí downgradovalo zpět na starý dobrý Entity Framework 6. Na této přednášce si ukážeme, jak verze 2.0 funguje a jestli už je použitelná ve větší aplikaci. Uvidíte i pár hezkých novinek, které se v ní objevily, například Query Filters.
A217
14:45 - 15:30

Správa SQL Serveru s pomocí PowerShellu

Marek Chmel
Konica Minolta IT Solutions Czech
Na přednášce si vysvětlíme, kdy se nám vyplatí pro správu SQL Serveru použít PowerShell, přesto, že můžeme používat T-SQL skripty a ukážeme si také, na které scénáře již T-SQL nestačí.
A318
14:45 - 15:30

Asynchronní operace na SQL Serveru s použítím SQL Server Service Brokeru

Erik Caha
MCT, MCITP, MCTS, MCPD
Solitea BI Experts, s.r.o.
Vysvětlíme si, jak spouštět asynchronní operace, u kterých nepotřebujete čekat na jejich výsledek, s použitím SQL Server Service Brokeru.
A217
15:45 - 17:00

Pravidelná údržba a monitoring databáze

Erik Caha
MCT, MCITP, MCTS, MCPD
Solitea BI Experts, s.r.o.
Co by se mělo monitorovat pro správný běh databáze a rychlost dotazů. Jak často by se měla provádět údržba a co všechno by měla obsahovat.
A318
15:45 - 17:00

Power BI pro vývojáře

David Gešvindr
MVP, MCT, MCSE
Uživatelé nebo management po vás chtějí neustále krásné interaktivní reporty a vám se je nechce programovat? Zkuste použít nástroje PowerBI, které si na této přednášce představíme a ukážeme si, jak je jednoduše propojit s vaší aplikací a vytvořit zajímavé reporty dostupné na webu i v mobilním zařízení.
A217
17:15 - 18:30

Instalace SQL serveru

Marek Chmel
Konica Minolta IT Solutions Czech
Pojďme společně nainstalovat Microsoft SQL Server. Že to zní až příliš jednoduše? Tak se přijďte podívat, co všechno je nutné zvážit a zkonfigurovat pro předání serveru do produkčního prostředí.
A318
17:15 - 18:30

SQL Server Indexes and Storage Deep Dive

Tomáš Jecha
MVP
Ať už vytváříte tabulky, indexy nebo ladíte dotazy, vše se odráží ve způsobu, jakým SQL Server ukládá data fyzicky do datového souboru. Přijďte se podívat na mechanismy a struktury, které databázový engine využívá a lépe tak pochopit různá doporučení týkající se návrhu a optimalizací. Prakticky projdeme cestu od spuštění SQL dotazu až po čtení z disku a cachování stránek do paměti.
nádvoří
18:35 - 21:00

SQL BBQ

Štěpán Bechynský
Abychom si odpočali po celodenním "grilování" SQL Serverů, připravili jsme pro vás letos bezplatnou afterparty, kde můžete pokračovat v diskuzi s přednášejícími a svými kolegy z oboru. Afterparty se bude konat za dobrého počasí na dvoře fakulty, kde pro vás připraví grilované dobroty šéfkuchař Štěpán Bechynský. Prosím registrujte se na tuto akci (s pomocí hvězdičky v rohu), pokud máte zájem se účastnit, ať víme, kolik občerstvení máme připravit.

Program na středu 16. 8. 2017

A217
09:00 - 10:15

Úvod do MDX jazyka

Jiří Neoral
MVP
MDX jazyk většina SQL vývojářů nemá ráda. Syntaxe vypadá podobně, ale vyžaduje poněkud jiné myšlení. Přednáška si klade za cíl, uvést vás do syntaxe jazyka a naučit vás v MDX přemýšlet. Tak, aby když už MDX nebudete psát jste alespoň rozuměli.
A318
09:00 - 10:15

Dotazy pod kontrolou - SQL Server Query Store

Miloslav Peterka
Solitea BI Experts, s.r.o.
SQL Server přinesl ve verzi 2016 řadu skvělých novinek. Mezi nejlepší rozhodně patří Query Store. Přijďte se seznámit nejen s jeho architekturou, dostupným reportingem či dopady na výkon, ale především s tím, jak jej využít pro měření, ladění a optimalizaci dotazů a výkonu.
A217
10:30 - 11:45

Data Science vs. Business Intelligence

Marek Chmel
Konica Minolta IT Solutions Czech
Vladimír Mužný
MVP, MCT, MCSE
Jaké jsou rozdíly přístupů Data Science a Business Intelligence, v čem se oba přístupy liší a co mají naopak společného a jak je vaše organizace může správně uchopit.
A318
10:30 - 11:45

Novinky v SQL Serveru 2017 pro vývojáře i administrátory

David Gešvindr
MVP, MCT, MCSE
Na přednášce se seznámíme s novinkami pro vývojáře a administrátory v Microsoft SQL Serveru 2017.
A217
13:15 - 14:30

Časové kalkulace v Analysis Services a Power BI

Jiří Neoral
MVP
Časová analýza se řeší v každém Business Intelligence řešení. Otázky jako: „Jak si stojíme proti předchozímu roku?“ Na přednášce projdeme základní patterny pracující s předchozím obdobím, kumulací za období, klouzavým obdobím. Podíváme se i na práci se stavovými veličinami jako jsou zůstatky účtů, skladů, ... Nebudou chybět ani pokročilé patterny jako řešení problému „otevřeného období“, nebo využití konfigurační tabulky pro meziroční srovnání.
A318
13:15 - 14:30

Nejčastější chyby, kterých se dopouštíme při návrhu a implementaci databáze

David Gešvindr
MVP, MCT, MCSE
Vladimír Mužný
MVP, MCT, MCSE
Ukážeme a zdůvodníme si nejčastější chyby, kterých se dopouštíme při návrhu databáze, volbě datových typů a implementaci dalších objektů v databázi, a ukážeme si jak se jim vyvarovat, aby se nám v budoucnosti nevymstily.
A217
14:45 - 16:00

Jak jsme přešli na columnstore

Karel Vlk
SolarWinds
Petr Novosad
SolarWinds
Produkt na monitorování sítě potřebuje ukládat statisíce záznamů za sekundu a zobrazovat živá data. To všechno nad databází, jejíž instalace a správa bude pro uživatele levná a jednoduchá. Ukážeme, jaké nové možnosti nám v praxi přinesl columnstore v Microsoft SQL Serveru 2016. Podělíme se o zkušenosti s přechodem celého produktu na novou databázi. Představíme praktické použití columnstore partitioning, rozdíl oproti klasickým row-store, úzká místa a nakonec i hybridní systém (OLTP/OLAP) a nároky na ukládání velkého množství dat vs. detailní reporting.
A318
14:45 - 16:00

Zabezpečení SQL Serveru

Marek Chmel
Konica Minolta IT Solutions Czech
Zabezpečení SQL Serveru se může jevit jako komplexní úkol, kdy se nám míchá mnoho pojmů - login, uživatel, certifikáty a další. Pojďme si ukázat, jak na to.
A217
16:15 - 17:00

DPA Free: SQL tuning software pro optimalizaci výkonu databází

Martin Kotala
SolarWinds
Představení produktu Database Performance Analyzer a porovnani free a placené verze. Popis funkcionality a využití software jednotlivými typy uživatelů (developer, DBA, manager). Identifikace příčiny problémů a optimalizace dotazů (praktická ukázka).
A318
16:15 - 17:00

DAS, SAN nebo Storage Spaces? Co je vhodnější úložiště a kdy

Erik Caha
MCT, MCITP, MCTS, MCPD
Solitea BI Experts, s.r.o.
Řešíte jaké zvolit úložiště pro vaše databáze? Jestli je vhodnější využít disky přímo ve vašem serveru nebo raději diskové pole připojené přes SAN či zkusit Storage Spaces? Odpovědi na tyto otázky se pokusíme najít na této přednášce.
A217
17:15 - 18:30

Machine Learning Services na SQL Serveru 2017

Vladimír Mužný
MVP, MCT, MCSE
Přednáška o využití analytických služeb na přicházejícím SQL Serveru. Ukázka jejich použití na prediktivním modelu hostovaném přímo v SQL Serveru, který je vytvořen na základě dat v databázi s tím, že výsledky predikcí budou poskytovány klientům v podobě výsledků běžné uložené procedury.
A318
17:15 - 18:30

Co bude výsledkem mého SELECTu?

David Gešvindr
MVP, MCT, MCSE
Stále bojujete s příkazem SELECT a nejste si jistí, co bude přesně výsledkem vašeho dotazu? Na této přednášce se podíváme na úplné základy dotazování databáze a důkladně si vysvětlíme v jakém pořadí probíhají jednotlivé kroky transformace dat v příkazu SELECT tak, abyste až budete příště psát dotaz s jistotou věděli, co bude jeho výsledkem.

Partneři konference

© 2023 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt