Pobočka Brno

V současné době v Brně probíhá zhruba jedna až dvě akce měsíčně v prostorách Fakulty informatiky Masarykovy univerzity. Vybíráme pro Vás prakticky orientovaná témata pro administrátory i vývojáře aplikací a pořádáme každoročně dvě velké konference - SQL Server Bootcamp a WUG Days.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

brno@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Další informace o akci

Https už máte, tak ještě aby k něčemu bylo

Poslední dobou se naštěstí začíná u webů rozmáhat podpora šifrovaného HTTP spojení - HTTPS, SSL, TLS. To je dobrý začátek, ale samo o sobě to nestačí. Mnoho webů má HTTPS naimplementovaných tak špatně, že se i přesto jejich uživatelé mohou stát terčem útoku. Na této akci vám předvedu nějaké takové útoky a zároveň možnosti, jak se jim bránit.

Datum a místo konání:

16.6.2015 od 17:00 do 20:00
pobočka: Brno
přednášející: Michal Altair Valášek (MVP)

Registrace na akci

67
ze 80
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

Na Michalovy přednášky se chodím nejen dozvědět něco nového a praktického, ale také se dobře pobavit a tato přednáška splnila oboje na jedničku. Přednáška pojednávala o důležitosti použití HTTPS na vše a vždy, což bylo velmi názorně demonstrováno na živých ukázkách útoků na nezabezpečená spojení v izolované síti, kterou si přednášející vytvořil.

Druhá část přednášky pojednávala o konfiguraci operačního systému a cipher suites, kdy i vy sami si můžete ověřit pomocí SSL testu konfiguraci vašeho serveru. Závěr přednášky byl věnován použití HSTS.

Omlouváme se, ale z přednášky nebude zveřejněn záznam, avšak záznam obsahově velmi podobné přednášky, jen bez praktických ukázek útoků, naleznete zde

David Gešvindr, organizátor

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (94 %)
Praktické ukázky (97 %)
Kvalita přednášky (97 %)
Přednáškové prostory (86 %)
Organizace akce (94 %)
celková úspěšnost akce: 94%
hlasovalo 27 lidí

Fotky z akce

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt