Pobočka Zlín

První zlínské setkání Windows User Group se konalo v březnu 2009. Od té doby se konají setkání jedenkrát měsíčně s výjimkou letních prázdnin. Přednášky jsou ve školící místnosti Edhouse s.r.o.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

zlin@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

Další informace o akci

Optimalizace výkonu webových aplikací

Přijďte se podívat, jak při výkonových optimalizacích postupovat v praxi a jak vymáčknout z vašich ASP.NET aplikací maximum.
POZOR! Vývojářské přednášky jsou na nové adrese.
Prozkoumáme stranu klienta, přenos i serverové zpracování. Ukážeme si jak provádět zátěžové testy a jaké nástroje použít při ladění výkonu. Prodiskutujeme, kdy má optimalizace výkonu smysl, a kdy stačí držet se základních pravidel slušnosti. Zrekapitulujeme základní pravidla psaní výkonově zdravých aplikací, protože nejefektivnější optimalizace je ta, kterou dělat nemusíme.

Registrace na akci

32
ze 40
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

 

Přednáška Roberta Hakena nám ukázala, že optimalizace webových aplikací má mnoho různých oblastí. Rozdělena byla na hlavní tři typy optimalizací, na klientovi, na přenosu a na serveru.

V první části nás autor uvedl do problematiky a představil nástroje (Fiddler, YSlow), které pomohou identifikovat různé výkonostní problémuy aplikace. Také byly předvedeny technologie CSS Sprites a JS/CSS Minifying/Bundling a další užitečné techniky pro optimalizaci na straně klienta a přenosu.

Druhá část se věnovala optimalizacím na straně serveru. Předveden byl WCAT Stress test a různé techniky práce s ASP.NET cache. Vše bylo doplněno o zajímavá dema.

Jelikož je optimalizace webových aplikací obsáhlá problematika nebylo jednoduché vměstnat všechny probírané témata do vymezeného času. Přednáška se nám trošku protáhla a kdo vydržel do konce získal ještě přehled o životním cyklu ViweState.

Vít Špalek - organizátor

 

 

Poznámky Roberta Hakena

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (97 %)
Kvalita přednášky (97 %)
Praktické ukázky (97 %)
Organizace akce (100 %)
Kvalita občerstvení (59 %)
celková úspěšnost akce: 92%
hlasovalo 9 lidí

Fotky z akce

Soubory ke stažení

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt