Pobočka Zlín

První zlínské setkání Windows User Group se konalo v březnu 2009. Od té doby se konají setkání jedenkrát měsíčně s výjimkou letních prázdnin. Přednášky jsou ve školící místnosti Edhouse s.r.o.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

zlin@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

Další informace o akci

Hyper-V vs VMware

V dnešní době je serverová virtualizace nejenom “trendy”, ale dalo by se říci i nutností. Mnoho organizací přemýšlí o tom, zda zvolit VMware nebo Hyper-V. Tento workshop provede srovnání obou virtualizačních platforem nezávislýma očima dodavatele VMware i Microsoft.
Při zvažování serverové virtualizace je nutné promyslet jaký tzv. Hypervizor zvolit - ten je de facto tím nejdůležitějším v rámci provozu virtuálních strojů. Nicméně pokud se zamyslíme nad tím, co mi virtualizace přinese, jako je konsolidace serverů, menší nároky na napájení, rychlejší nasazení nových serverů, pak je nutné mít na paměti, že celou virtualizační platformu je nutné také spravovat, podporovat atd.
17:00 - 17:05 - Představení WUGu
17:05 - 18:30 - Přednáška
18:30 - 18:50 - Občerstvení, diskuze, testování
18:50 - 20:30 - Pokračování přednášky
20:30 - neurčeno - Diskuze
V rámci tohoto workshopu budou porovnávány produkty VMware a Microsoft, které přímo souvisí s virtualizací a to včetně návaznosti na její správu, hardware, vysokou dostupnost a další.

- Představení: virtualizace je téměř každému známý pojem, ale pojďme projít jednotlivé druhy virtualizací, nejenom serverovou, zmínit výhody a nevýhody virtualizace
- Co jste možná nevěděli: souboj virtualizačních platforem Microsoft a VMware.
- Diskuze na výhodami jednotlivých platforem s ohledem na jejich implementaci, různé možnosti provozu, výkonnostní porovnání a další.
- Co je potřeba znát před tím, nežli virtualizuji první počítač: virtualizace není pouze o „naklikání“ dané virtualizační platformy, ale o řádné přípravě před jejím zahájením.
- Mám virtuální počítače, a co dál?: virtualizace není jenom o dané virtualizační platformě, ale o systémech a aplikacích, které jsou provozovány a především o koncovém uživateli, který tyto aplikace využívá. Podívejme se dále, na správně fungující virtualizované prostředí.

Datum a místo konání:

11.5.2011 od 17:00 do 20:30
pobočka: Zlín
přednášející: Ondřej Výšek (MVP)

Registrace na akci

36
ze 40
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (96 %)
Kvalita přednášky (96 %)
Praktické ukázky (100 %)
Organizace akce (96 %)
Kvalita občerstvení (71 %)
celková úspěšnost akce: 93%
hlasovalo 7 lidí
© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt