Pobočka Zlín

První zlínské setkání Windows User Group se konalo v březnu 2009. Od té doby se konají setkání jedenkrát měsíčně s výjimkou letních prázdnin. Přednášky jsou ve školící místnosti Edhouse s.r.o.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

zlin@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Další informace o akci

Služby v Cloudu (BPOS, Intune, Office365)

Představení online služeb Microsoftu - Business Productivity Online Suite (BPOS), Windows Intune a na co se můžete těšit v Office 365.
17:00 - 17:05 - Představení WUGu
17:05 - 18:30 - Přednáška
18:30 - 18:50 - Občerstvení, diskuze, testování
18:50 - 20:30 - Pokračování přednášky
20:30 - neurčeno - Diskuze a testování
Podle ohlasů z minulého setkání věnovaného Cloudu vás témata cloudu a online služeb velmi zajímají. J. Luhan (WUG Zlín) ukáže možnosti využití služby BPOS (Online Exchange, Sharepoint, Office Communications a Live Meeting) a jaké jsou jeho praktické zkušenosti. V další části představí Tomáš Kantůrek (Microsoft) novou cloudovou službu pro správu a zabezpečení stanic a notebooků - Windows Intune. Dozvíte se také, jak bude vypadat nová verze BPOS - tedy Office 365. K dispozici bude několik PC, kde si můžete služby vyzkoušet.

Datum a místo konání:

13.4.2011 od 17:00 do 20:30
pobočka: Zlín

Registrace na akci

18
ze 40
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

Již druhá přednáška zlínské pobočky WUG byla věnována cloud computing. První část této přednášky vedl Jarda Luhan a připravil si téma BPOS, Office 365 a praktické ukázky. Nejdříve jsme prodiskutovali výhody a nevýhody nasazení cloud computingu ve firmě. Díváme se na to očima administrátora, který nechce ztratit práci, ale i pohledem majitele firmy, který chce šetřit. Jarda nám sdělil své zkušenosti s těmito novými technologiemi a na závěr jsme si mohli prakticky vyzkoušet vše, o čem jsme slyšeli na třech připravených PC včetně čtvrtého na projektoru. Já jsem očekával více informací a ukázek o Office 365, ale budu si muset počkat, až se odzkouší zkušební provoz u nás v republice.
Druhou část přednášky vedl Tomáš Kantůrek z Microsoftu. Ten nás seznámil s novinkou Windows Intune. Jedná se o cloudovou službu, která pomůže snadněji správcovat PC ve firmě a mít přehled, co se na nich děje. Také u této přednášky jsme využili připravená PC a zkusili jsme si, jak to funguje. Na závěr nám Tomáš rozdal hodně dárku a velmi nás potěšil před tím, než jsme vyrazili domů do ledového deště. Ani psa bych nevyhnal, ale informace z WUG za to stojí.

Ing. Karel Preclík - pravidelný návštěvník

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (88 %)
Kvalita přednášky (88 %)
Praktické ukázky (88 %)
Organizace akce (94 %)
Kvalita občerstvení (88 %)
celková úspěšnost akce: 89%
hlasovali 4 lidé

Fotky z akce

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt