Pobočka Zlín

První zlínské setkání Windows User Group se konalo v březnu 2009. Od té doby se konají setkání jedenkrát měsíčně s výjimkou letních prázdnin. Přednášky jsou ve školící místnosti Edhouse s.r.o.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

zlin@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Další informace o akci

WebMatrix pro neprogramátory

Štěpán Bechynský (Developer Evangelist z Microsoftu) vás naučí, jak si můžete pomocí WebMatrix vytvořit webovou aplikaci, aniž byste uměli programovat. WebMatrix je bezplatná, nenáročná sada nástrojů pro vývoj webových řešení umožňující nejsnazší způsob vytváření webů. Pomocí sady WebMatrix můžete vytvářet dynamické stránky, tedy stránky, které mohou měnit svůj obsah nebo styl na základě vstupu uživatele nebo jiných informací, například informací uložených v databázi.
17:00 - 17:10 - Představení WUGu
17:10 - 18:30 - 1. část přednášky
18:30 - 18:45 - Přestávka a občerstvení
18:45 - 19:30 - 2. část přednášky
19:30 - Diskuze
Příklad ze života:
Jsem správce sítě. Starám se o servery a PC, občas někomu poradím s Excelem a mám pohodový život. Teda měl jsem. Jdu takhle po chodbě, když mě zastaví nová holka z obchodního: „Hele, ty rozumíš těm počítačům.“
„Jasně.“ (je fakt pěkná :-). „Mohl bys mi prosím pomoct udělat tabulku v Excelu na evidenci telefonátů zákazníkům?“
„Jasně.“ Tabulka byla hned a já byl hrdinou obchodního oddělení. Jenže tabulku začalo používat celé oddělení… V tu chvíli jsem se stal třídním nepřítelem číslo jedna, protože „moje“ tabulka byla pořád zamčená pro editaci, posílala se e-mailem, takže nebyla aktuální a zažívala běžné radosti sdíleného souboru. Už se těším na seminář Webmatrix pro neprogramátory, kde se naučím vytvořit webovou aplikaci, která ukládá data do databáze, takže bude dostupná pro několik lidí současně a informace budou vždy aktuální. A to přesto, že programovat neumím.

Datum a místo konání:

17.2.2011 od 17:00 do 20:00
pobočka: Zlín
přednášející: Štěpán Bechynský

Registrace na akci

29
ze 40
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

Po lednové přestávce jsme se opět sešli ve firmě NWT a.s. ve Zlíně na přednášce o WebMatrix. Přednášku jako vždy zahájil pořadatel Jarda Luhan. Pak nám přednášející rozdal hru Pexeso a začala vlastní přednáška. Pan Štěpán Bechynský nás nejdříve uvedl do problematiky kolem tvorby webových stránek a připomenul historii vývoje WebMatrix. Na úvod vyhlásil soutěž, ale nikdo na jeho otázku neodpověděl a instalační média Visual Studia zůstala nadále v jeho vlastnictví. Přednáška byla velmi vydařená a já oceňuji jeho silný hlas. Bylo mu i v zadní řadě dobře rozumět. Mezi posluchači jsem poznal stálé účastníky WUG a pak přišlo několik lidí, kteří se asi opravdu věnují dělání WWW stránek a chtěli se dozvědět nové informace.
WebMatrix jsem si zkusil nainstalovat a instalace je opravdu jednoduchá. Oceňuji na ní, že se nemusí provádět konfigurace souborů jako je to v případě instalace /Apache, PHP, MySQL/. Uživatel se může okamžitě vrhnout na tvorbu prvních WWW stránek. Ke své práci získá interní WWW server a databázi, z které lze snadno přejít na SQL běžících na serverech. Dále je zde velmi snadné přenesení hotové práce na server poskytovatele.


Ing. Karel Preclík - pravidelný návštěvník

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (92 %)
Kvalita přednášky (92 %)
Praktické ukázky (96 %)
Organizace akce (100 %)
Kvalita občerstvení (92 %)
celková úspěšnost akce: 94%
hlasovalo 6 lidí

Fotky z akce

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt