Videozáznamy z akcí

Víme, že ne vždy je čas se dostavit na akci, která by Vás zajímala. Z toho důvodu, se snažíme přednášky zaznamenávat, a pokud je to možné, jejich záznamy zveřejňujeme na našem webu.

Nezapomeňte však navštívit i stránku akce,
kde mohou být další zajímavé materiály.

Přehrávač ve stránce

Záznamy na našem webu můžete pohodlně sledovat přímo na stránce s využitím našeho HTML 5 nebo Silverlight přehrávače.

Stránka se sama rozhodne, na základě toho, jaké technologie podporuje Váš prohlížeč, který přehrávač použít, abyste záznam mohli sledovat v nejvyšší možné kvalitě.

Stahování záznamů

Víme, že občas chcete sledovat záznamy i v místech, kde není připojení k internetu, což současný přehrávač neumožňuje, proto umožňujeme stahování vybraných záznamů.

Velmi staré záznamy máme historicky uložené ve formátu, který není vhodný pro stahování,
proto je ke stažení nenabízíme.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

PowerShell 2: současné možnosti a další vývoj

Get Microsoft Silverlight
Záznam pro Vás zpracoval a připravil: Pavel Krč
Skriptovací jazyk PowerShell se stává nedílnou součástí produktů společnosti Microsoft a nabízí bohaté možnosti automatizace a skriptování s vynaložením co nejmenšího úsilí.
Srdečně Vás zveme na přednášku, která Vás seznámí nejen s novinkami v PowerShellu 2, ale také s historií a možným budoucím vývojem tohoto skriptovacího jazyka.
Obsah:
- kde najdeme PowerShell
- PowerShell 2: hlavní rysy a možnosti
- sessions, joby a vzdálená správa
- nové a zajímavé rysy jazyka PowerShell
- grafické nadstavby a editory
- funkce a další pokročilé možnosti
- doplňky a rozšíření PowerShellu

Pozor: na konci setkání proběhne menší soutěž o novou knihu autora přednášky o PowerShellu 2:
http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova-literatura/administrace/jak-vyzrat-na-windows-powershell-2-0/

Přednášející

Ohlédnutí za akcí

Jak jsem si myslel, že tato akce bude pouze o PowerShellu (PS), tak jsem se divil. Často byly slyšet názory: "Co jak se tohle dělá na SharePointu, Exchange" apod. Netušil jsem, že se můžu potkat také s klikacími nástroji stojícími na PowerShellu jako je AD administrative center i když nemá okno se skriptem. První dotaz zněl: "Kde je .NET framework ve vztahu k management nástrojům OS a PowerShellem?". Odpověď? Je mezi nimi. Mnou podceňovaný PowerShell v2.0 objasnil Patrik jako skutečně novou verzi přinášející spoustu zajímavých novinek. Mě se líbí např. že doplněk může být napsaný jako skript a pak se jen naimportuje. Během první části upozorňoval na to, že PowerShell je umožňuje i aplikační rozhraní (proměnné PS jsou k dispozici i pro aplikace).


Dalšími mými poznámkami je, že proměnnou $Host se dá zjistit aktuální verze PowerShellu, že pro remoting je třeba, aby Windows remoting byl nainstalovanán na obou stranách a že hlavní pilíře PowerShellu 2 jsou nezanedbatelné a posunují PowerShell na další rovinu (Sessions, Windows remote management, Jobs), že WinRM lze hostovat i v IIS. A to jsem viděl jen první půli. Nu, a pak že už není co vymýšlet. Ale z čeho jsem unešený je PowerGUI. Nástroj pro pokročilé psaní skryptů, který zdarma ke stažení a je to taková "Bomba", že jsem si jej lačně hned stáhnul (http://www.powergui.org/index.jspa) a žasnul nad tím, že se skript dá programovat a krokovat jako při při programování ve Visual Studiu.

A myslíte, že jsme neměli organizační problémy? To nebyl WUG v Brně. Tentokrát se čekalo na pizzu přes půl hodiny po očekávaném příjezdu, nuže nevadí o to větší byla na ni potom chuť.

Jirka Pokorný

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt