Videozáznamy z akcí

Víme, že ne vždy je čas se dostavit na akci, která by Vás zajímala. Z toho důvodu, se snažíme přednášky zaznamenávat, a pokud je to možné, jejich záznamy zveřejňujeme na našem webu.

Nezapomeňte však navštívit i stránku akce,
kde mohou být další zajímavé materiály.

Přehrávač ve stránce

Záznamy na našem webu můžete pohodlně sledovat přímo na stránce s využitím našeho HTML 5 nebo Silverlight přehrávače.

Stránka se sama rozhodne, na základě toho, jaké technologie podporuje Váš prohlížeč, který přehrávač použít, abyste záznam mohli sledovat v nejvyšší možné kvalitě.

Stahování záznamů

Víme, že občas chcete sledovat záznamy i v místech, kde není připojení k internetu, což současný přehrávač neumožňuje, proto umožňujeme stahování vybraných záznamů.

Velmi staré záznamy máme historicky uložené ve formátu, který není vhodný pro stahování,
proto je ke stažení nenabízíme.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

Konvence a zásady z vývojářské praxe k zajištění kvality a efektivity tvorby aplikací

Get Microsoft Silverlight
Záznam pro Vás zpracoval a připravil: Mirek Zajíc
Chcete, aby Váš softwarový projekt přežil práci více než jednoho vývojáře? Abyste se v něm vyznali i po několika letech? Aby se dal efektivně rozšiřovat a udržovat? Zajímají Vás postupy, jak předcházet chybám či jak usnadnit jejich nalezení, pokud se již vyskytnou? Přijďte se podívat, jaké praktické postupy Vám mohou usnadnit život, jak využít konvence a pravidla pro zajištění kvality a efektivity tvorby aplikací v prostředí .NET Framework a Visual Studia. Projdeme konkrétní pravidla, kodérské konvence a vývojářské postupy z mé vlastní praxe a budeme diskutovat jejich praktické dopady, výhody a nevýhody.
Agenda:
- Coding Standards
- Source Code Management
- Issue Tracking
- Dokumentace
- Continuous Integration
- Testing

Ohlédnutí za akcí

Po krátké pauze se opět uskutečnilo další vývojářské setkání pražské pobočky. Na přednášku nepřišli sice úplně všichni ze skoro 130ti přihlášených, ale zase přišli někteří nepřihlášení a tak se sál nakonec docela zaplnil.
První část přednášky byla o tom, jak psát nebo spíš nepsat zdrojové kódy. Byla prezentovaná různá doporučení z oblastí Formátování kódu, Naming Conventions a Coding Rules, některá velmi důležitá, některá spíše zvyklostní až diskutabilní. Tato část přednášky byla před přestávkou zakončena ukázkou „náhodného“ kódu, který ukázal, jak někteří nedodržují ani ty nejzákladnější doporučení.


Další část se po přestávce věnovala zásadám správného verzování zdrojového kódu v SCM (Source Code Management) systémech (předveden byl Subversion) a vazba na Issue Tracking systémy. Při této části se díky nemálo dotazů přednášející Robert Haken rozpovídal o zavedených a osvědčených postupů v jeho firmě (včetně např. zavedení kasičky na pokuty v případě nedodržování pravidel). Přednáška byla ve zbytku času zakončena ukázkami Issue Trackingu příkladem workflow, firemní programátorské Wiki dokumentace a Build serveru.


Závěrem bych jen ještě řekl, že je škoda, že nešlo některé programátory na tuto přednášku poslat povinně.

Holan Jan, organizátor

 

A ještě některé zmíněné odkazy a reference:

IDesign C# Coding Standard 2.4:
http://www.idesign.net/idesign/download/IDesign%20CSharp%20Coding%20Standard.zip
Design Guidelines for Developing Class Libraries:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms229042.aspx
HAVIT Knowledge Base:
http://knowledge-base.havit.cz

Soubory ke stažení

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt