Videozáznamy z akcí

Víme, že ne vždy je čas se dostavit na akci, která by Vás zajímala. Z toho důvodu, se snažíme přednášky zaznamenávat, a pokud je to možné, jejich záznamy zveřejňujeme na našem webu.

Nezapomeňte však navštívit i stránku akce,
kde mohou být další zajímavé materiály.

Přehrávač ve stránce

Záznamy na našem webu můžete pohodlně sledovat přímo na stránce s využitím našeho HTML 5 nebo Silverlight přehrávače.

Stránka se sama rozhodne, na základě toho, jaké technologie podporuje Váš prohlížeč, který přehrávač použít, abyste záznam mohli sledovat v nejvyšší možné kvalitě.

Stahování záznamů

Víme, že občas chcete sledovat záznamy i v místech, kde není připojení k internetu, což současný přehrávač neumožňuje, proto umožňujeme stahování vybraných záznamů.

Velmi staré záznamy máme historicky uložené ve formátu, který není vhodný pro stahování,
proto je ke stažení nenabízíme.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Jak Active Directory nakládá s Vaším heslem

Záznam pro Vás zpracoval a připravil: David Gešvindr

Stáhnout videozáznam

Protože víme, že chcete naše přednášky sledovat i v místech bez připojení k internetu, nabízíme Vám tento záznam ke stažení v následujících formátech:
Kde a v jaké podobě ukládá Active Directory hesla uživatelů? Nakolik obstojí zabezpečení hesel ve Windows v porovnání s Linuxem? Lze si nastavit jednoznakové heslo, i když to politika zakazuje? Je možné do AD přemigrovat hesla z jiných systémů? Nakolik je (ne)chráněno heslo v unattend.xml souborech? Jak bezpečně spravovat hesla lokálních účtů Administrator pomocí Group Policy? Kde jsou uloženy záložní klíče pro BitLocker? Zúčastněte se této dobrodružní exkurze do bezpečnosti Active Directory a dovíte se odpovědi nejenom na tyto otázky.
Osnova:
- Hashe hesel v (Azure) Active Directory
- Proces změny hesla
- Správa hesla lokálního správce
- Bitlocker klíče v AD
- Ochrana hesla v Linuxu

Ohlédnutí za akcí

Nejprve bych chtěl poděkovat Michaelovi za velmi kvalitní přednášku, o čemž svědčí také výborné hodnocení v dotaznících po akci. Tato přednáška nese hned několik prvenství - poprvé jsme uspořádali akci v nové budově JIC, kde máme k dispozici větší prostory, než tomu bylo dříve v ulici U Vodárny. Poprvé jsme nahráli naši přednášku novým nahrávacím zařízením, které nahrává přímo obraz jdoucí na projektor, takže kamerou můžeme natáčet přednášejícího a nikoliv plátno, kde se stejně půlka informací ztratila někde cestou ke kameře. Následné zpracování záznamu je sice řádově komplikovanější, ale věříme, že tento nový formát oceníte :-)

Michael zpřístupnil svá dema z přednášky na jeho blogu, kde si je můžete stáhnout. Současně zde naleznete také zajímavé články o AD.

David Gešvindr
organizátor a správce záznamů

 

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt