Videozáznamy z akcí

Víme, že ne vždy je čas se dostavit na akci, která by Vás zajímala. Z toho důvodu, se snažíme přednášky zaznamenávat, a pokud je to možné, jejich záznamy zveřejňujeme na našem webu.

Nezapomeňte však navštívit i stránku akce,
kde mohou být další zajímavé materiály.

Přehrávač ve stránce

Záznamy na našem webu můžete pohodlně sledovat přímo na stránce s využitím našeho HTML 5 nebo Silverlight přehrávače.

Stránka se sama rozhodne, na základě toho, jaké technologie podporuje Váš prohlížeč, který přehrávač použít, abyste záznam mohli sledovat v nejvyšší možné kvalitě.

Stahování záznamů

Víme, že občas chcete sledovat záznamy i v místech, kde není připojení k internetu, což současný přehrávač neumožňuje, proto umožňujeme stahování vybraných záznamů.

Velmi staré záznamy máme historicky uložené ve formátu, který není vhodný pro stahování,
proto je ke stažení nenabízíme.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

Příběh uživatelského rozhraní Microsoft Windows: od Windows 1.0 přes Ribbon až k Windows 8

Get Microsoft Silverlight
Záznam pro Vás zpracoval a připravil: David Gešvindr

Stáhnout videozáznam

Protože víme, že chcete naše přednášky sledovat i v místech bez připojení k internetu, nabízíme Vám tento záznam ke stažení v následujících formátech:
Přednáška seznamuje s vývojem grafického uživatelského rozhraní operačního systému Microsoft Windows za bezmála posledních třicet let. Odhalíme vývoj filozofie, přístupů, principů a proměn uživatelských prostředí v čase.

Přednášející

Ohlédnutí za akcí

Martin Dostál si pro nás připravil zajímavou přednášku, která byla rozdělena na dvě poloviny - první polovina představila zajímavé milníky v historii uživatelských rozhraní (které byly mnohdy pokročilejší než systémy o 25 let později) a druhá polovina přednášky se potom zaměřila na vývoj uživatelského rozhraní Windows, kde přednášející shrnul a zdůvodnil klíčové novinky, jak se postupně objevovaly.

Přednášku provázela zajímavá diskuze, která byla místy okořeněna zajímavými postřehy, jak se navrhuje UI pro letectví, což je Martinova specializace.

David Gešvindr
organizátor

Soubory ke stažení

© 2023 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt