Videozáznamy z akcí

Víme, že ne vždy je čas se dostavit na akci, která by Vás zajímala. Z toho důvodu, se snažíme přednášky zaznamenávat, a pokud je to možné, jejich záznamy zveřejňujeme na našem webu.

Nezapomeňte však navštívit i stránku akce,
kde mohou být další zajímavé materiály.

Přehrávač ve stránce

Záznamy na našem webu můžete pohodlně sledovat přímo na stránce s využitím našeho HTML 5 nebo Silverlight přehrávače.

Stránka se sama rozhodne, na základě toho, jaké technologie podporuje Váš prohlížeč, který přehrávač použít, abyste záznam mohli sledovat v nejvyšší možné kvalitě.

Stahování záznamů

Víme, že občas chcete sledovat záznamy i v místech, kde není připojení k internetu, což současný přehrávač neumožňuje, proto umožňujeme stahování vybraných záznamů.

Velmi staré záznamy máme historicky uložené ve formátu, který není vhodný pro stahování,
proto je ke stažení nenabízíme.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

  • Aktuálně nepřipravujeme žádnou akci

RabbitMQ - rozmotejte vazby v systému

Get Microsoft Silverlight
Záznam pro Vás zpracoval a připravil: Mirek Zajíc
U synchronních distribuovaných systémů může být někdy obtížné zajistit, aby všechny části systému vždy fungovaly. Příkladem může výpadek SMTP serveru nebo chyba při údržbě jednoho ze serverů. To má pak za následek většinou nefunkčnost celého systému.
RabbitMQ je message broker vyvíjený jako open source pod hlavičkou VMware. Jedná se ve zkratce o systém pro přijímání a publikaci zpráv mezi částmi vašeho systému. Nabízí řadu způsobů konfigurace, široké možnosti využití z nejrůznějších programovacích jazyků a hostování na nejběžnějších operačních systémech. Přijďte si poslechnout o možnostech, jak vašemu systému zvýšit dostupnost a zajistit toleranci proti výpadkům jeho jednotlivých částí. Přednáška se bude převážně skládat z praktických ukázek za použití .NET Frameworku a C#.

Přednášející

Ohlédnutí za akcí

Tomáš Jecha nám v této přednášce představil technologii RabbitMQ. Seznámil nás se vším od instalace a konfigurace serveru přes vnitřní architekturu a způsob používání této technologie z .NETu až po pokročilejší možnosti a způsoby routování zpráv.
Kromě velkého počtu ukázek v průběhu celé přednášky bylo v její druhé části také ukázáno větší praktické demo kompletního postupu začlenění této technologie do již existujícího systému. V tomto demu byl navíc použit Unity kontejner, který pomohl provázat jednotlivé části systému.
Po přednášce máme nyní přehled o tom, co technologie RabbitMQ umí a v kterých scénářích je jí vhodné nasadit.

Holan Tomáš, organizátor

Soubory ke stažení

1708kB, staženo 3878x
7327kB, staženo 2859x
© 2022 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt