Pobočka Praha

V Praze pořádáme zhruba jednu přednášku měsíčně z oblasti IT PRO a jednu přednášku měsíčně pro vývojáře. Přednášky probíhají v budově Microsoftu BB Centrum Delta v sálu Praha. Kapacita sálu je okolo 150 lidí.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

praha@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

  • Aktuálně nepřipravujeme žádnou akci

Další informace o akci

Design Pattern Automation with PostSharp

Poprvé k nám do Prahy na WUG zavítá Gael Fraiteur (zakladatel, CEO a hlavně velmi profesionální vývojář z www.postsharp.net). Bude se jednat o prezentaci na téma Design Pattern Automation a použití nástroje PostSharp.
Akce proběhne v anglickém jazyce, dotazy však bude možno klast i v jazyce českém.
Part 1. Design Pattern Automation.
Design patterns are now universally accepted. Although they significantly improved the way we design software, they had relatively little impact on how we implement it. Except rare exceptions like the ‘using’ or ‘lock’ keywords, most patterns must still be implemented by hand, resulting in large quantities of boilerplate code that must be validated by peer review. However, smarter compilers and development tools could do a better job by automatically implementing part of the pattern and automatically validating the other part that has been implemented manually. This talk advocates for a better integration of pattern thinking in the whole development cycle. It discusses how design pattern automation is possible today in .NET using PostSharp, FxCop, and Nemerle.

Part 2. PostSharp Walkthrough.
The second part of this evening will be less structured. We’ll go through discussions and demoes of PostSharp itself according to questions and interest of the audience.

Datum a místo konání:

8.8.2013 od 17:30 do 21:00
pobočka: Praha
přednášející: Gael Fraiteur

Registrace na akci

84
ze 140
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

Všem je nám jasné, že návrh a vývoj softwarových systémů není záležitostí jednoduchou. Jedním z možných způsobů, jak se snažit tento proces zefektivnit a zvýšit naší produktivitu, je přemýšlet o vzorech (pattern thinking). V první části akce nás přednášející právě přesvědčil o tom, čím se tento způsob myšlení začíná ukazovat jako přínosný a jaké jsou již dnes možnosti automatizace identifikovaných vzorů. Také upozornil na to, že vzorem se zde myslí v podstatě každý (náš vlastní) opakující se postup nebo kód, nikoliv pouze obecný návrhový vzor popsaný v knihách (jako GoF apod.). A za zmínku také stojí jedna z ukázek na automatickou implementaci INotifyPropertyChanged téměř „jedním kliknutím“.

V druhé částí pak přednášející ukázal několik dalších příkladů a možností využití nástroje PostSharp samotného. Musím říci, že aspect oriented programming s využitím PostSharpu je záležitostí vskutku zajímavou a každému profesionálnímu vývojáři doporučuji si jí alespoň trochu vyzkoušet.

Záznam této přednášky se pořizoval v Brně a naleznete ho zde.

Tomáš Holan, organizátor

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (78 %)
Kvalita přednášky (86 %)
Praktické ukázky (79 %)
Organizace akce (98 %)
Kvalita občerstvení (84 %)
celková úspěšnost akce: 85%
hlasovalo 15 lidí

Fotky z akce

Soubory ke stažení

3360kB, staženo 1764x
© 2023 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt