Pobočka Praha

V Praze pořádáme zhruba jednu přednášku měsíčně z oblasti IT PRO a jednu přednášku měsíčně pro vývojáře. Přednášky probíhají v budově Microsoftu BB Centrum Delta v sálu Praha. Kapacita sálu je okolo 150 lidí.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

praha@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Další informace o akci

.NET Micro Framework a .NET Gadgeteer

.NET Gadgeteer je Open Source HW a SW platforma pro snadné vytváření různých zařízení, které využívají k ovládání .NET Micro Framework.
Je to v podstatě modulární stavebnice, která vám umožní si postavit třeba automat na zalévání květin (manželka vám pak nebude nadávat, že ani jedna kytka nepřežila její týdenní nepřítomnost…), robota pro soutěž, ovládání oken podle počasí nebo vlastní meteostanici. Využití je zejména ve školách a různých hobby projektech. Celý systém je navržen tak, aby byl co nejjednodušší pro začátečníky. Např. konektory na řídící desce a na jednotlivých modulech jsou označeny písmeny, takže je jasné, co kam patří na první pohled.

Seminář je základní seznámení s platformou .NET Gatgeteer. Uvidíte desky FEZ Spider a FEZ Hydra, celou řadu
modulů s dílny GHI Elektronics a Seeed. V praktické části se podíváme na některá praktická zapojení a možnosti .NET Micro Framework.

Datum a místo konání:

23.8.2012 od 17:30 do 21:00
pobočka: Praha

Registrace na akci

47
ze 140
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

Snažili jsme se letní atmosféru odlehčit přednáškou na téma .NET Micro Framework a .NET Gadgeteer. I když se toto téma některým návštěvníkům mohlo zdát méně zajímavé, byla jich celá řada nakonec mile překvapena hravostí a účelnosti této přednášky.

Samotná přednáška nejen zahrnovala vývoj v prostředí .NET Micro Framework, ale i praktické ukázky na nejrůznějších zařízeních, které si může poskládat každý šikovnější technik. Přednášející ukázal robotická zařízení, a proč by se mělo vyvíjet na .NET Micro Framework. Praktická ukázka hraček byla evidentně zaměřena na dospělé a jejich choutky k hraním.

Všechny ukázky znázorňovali různé možnosti jak využít tuto technologii v praktickém životě, ať už na detektoru teploty piva nebo vozítku s umělou inteligencí. Detektor piva by určitě využil i náš sponzor, společnost IMP ve svém pivním sklepě :).

Myslím si, že přednáška se musela líbit i těm, kteří se tímto nebudou v praxi přímo zabývat.

Aleš Přistál, organizátor

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (92 %)
Kvalita přednášky (92 %)
Praktické ukázky (100 %)
Organizace akce (96 %)
Kvalita občerstvení (88 %)
celková úspěšnost akce: 94%
hlasovalo 13 lidí

Videozáznam přednášky

Soubory ke stažení

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt