Pobočka Praha

V Praze pořádáme zhruba jednu přednášku měsíčně z oblasti IT PRO a jednu přednášku měsíčně pro vývojáře. Přednášky probíhají v budově Microsoftu BB Centrum Delta v sálu Praha. Kapacita sálu je okolo 150 lidí.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

praha@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

Další informace o akci

HoL_R - Virtualizace na Windows Server 8

opakování HoLu z 9.2. 2012:
V rámci HOLu účastníci nasadí Hyper-V na Windows Server 8, vytvoří Hyper-V cluster, nakonfigurují Hyper-V Replica a vytvoří vysoce dostupný virtuální stroj. Vše doplněno o možnost automatizace pomocí nového Hyper-V PowerShell modulu
pozn. - akce je přednostně již obsazena z řad neuspokojených zájemců prvního HoLu

Datum a místo konání:

16.2.2012 od 17:30 do 21:00
pobočka: Praha
přednášející: Jan Marek (MVP, MCC, MCT, MCSE)

Registrace na akci

0
ze 9
potvrzených registrací
24
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

Byl jsem pověřen jako organizátor k prvnímu opakování prvního HOL (po jejich restartu) ve WBI Systems. Po x letech jsem se tedy projel vlakem cestou do Říčan, na nádraží zakoupil bagety pro účastníky a na místě vyfotil budovu Lihovaru. Potěšilo mě, že tentokrát nebyl problém s docházkou, přišli všichni, co měli. K tomu asi od minule přispěla změna posílání resp. neposílání pozvánek na obsazený HOL (díky Davide za úpravu webu).

Vzhledem k tomu, že má Windows Server osmičkové Hyper-V docela dost nových funkcí, tak jsme všichni uvítali úvodní PowerPoint prezentaci, která tyto funkce v rychlosti představila (a jak jsem pochopil, tak tu účastníci první instance HOLu neměli). Poté jsme se seznámili s připraveným prostředím a přihlásili se na virtuální stroje. Každý měl svoje virtuální stroje rozjeté na virtuálu (toto nezkoušejte sami doma).

V první části se nainstalovala Hyper-V role, přitom jsme trochu bojovali s Metro start menu, které administrátoři serverů za nijak zvlášť super nepovažují. Poté se provedl zaživa přesun virtuálky z jednoho hosta na druhý (Live storage migration) a vyzkoušela se nová funkce Repliky. V druhé části se provedla instalace Window Server 8 Clusteru a na něm se vytvořil vysoce dostupný virtuál, nebo bych správně nově měl říkat “pořád dostupný” (Continuous Availability). Dále účastníci labu provedli replikaci virtuálu do clusteru a nakonec do celého řešení ještě napojili File Server.

Jan Holan, organizátor

Ohodnoťte akci

Obsah HoL (94 %)
Připravené úkoly (88 %)
Kvalita lektora (95 %)
Vybavení učebny (100 %)
Organizace akce (94 %)
celková úspěšnost akce: 94%
hlasovalo 5 lidí

Fotky z akce

© 2023 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt