Pobočka Praha

V Praze pořádáme zhruba jednu přednášku měsíčně z oblasti IT PRO a jednu přednášku měsíčně pro vývojáře. Přednášky probíhají v budově Microsoftu BB Centrum Delta v sálu Praha. Kapacita sálu je okolo 150 lidí.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

praha@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Další informace o akci

Jak testovat software v praxi

Netestujete, protože na to není čas? V 90% případů je to jen výmluva a jen jste nepřišli na to, jak testovat správně - tedy tak, aby to čas naopak šetřilo.
Na této přednášce si ukážeme, jak testovat aplikace v prostředí Visual Studia 2010.
Nebudeme si vysvětlovat, jak je bezvadné mít unit testy na všechno, protože to není pravda.
Místo toho si ukážeme, kde má smysl testy psát, jak napsat kvalitní unit a integrační testy, zmíníme se o testování uživatelského rozhraní webových i okenních aplikací a povíme si něco o monitoringu funkčnosti aplikace a testování v produkčním prostředí.

Vše bude demonstrováno na příkladech z reálných projektů.

Datum a místo konání:

23.2.2012 od 17:30 do 21:00
pobočka: Praha
přednášející: Tomáš Herceg (MVP)

Registrace na akci

160
ze 160
potvrzených registrací
61
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

Jméno Tomáš Herceg je podle mého názoru již samo o sobě zárukou velmi kvalitní přednášky čerpající z jeho velmi bohatých zkušeností z praxe a plné mnoha příkladů a ukázek. A ne jinak tomu bylo i u této přednášky. Co se týče organizace jsem rád, že i přes velký zájem o tuto přednášku (po dvou hodinách od vystavení akce bylo již 95 přihlášených) a nějaké problémy s aktuálním stavem funkčnosti odesílání emailových notifikací z webu WUGu (těm, kteří to pocítili, se za celý náš tým pražských organizátorů omlouvám) přišlo nakonec lidí akorát, tj. naprosto přesně jsme vyplnili celý sál a na druhou stranu jsme nikoho domů posílat nemuseli. Velká účast se tentokrát kuriózně asi nejvíce projevila na totálním vyprázdnění ledničky i všech balení vody vedle ní (viz foto).

Ještě se ale jednou vrátím ke zmíněným praktickým zkušenostem přednášejícího. Ty byly po celou dobu této přednášky prezentovány v podobě toho, do kterých testů má a do kterých naopak nemá smysl investovat nutné počáteční náklady na jejich vytvoření, podle toho zda pak v pozdějších fázích projektu dojde k návratnosti této investice. Tím se jednoznačně tato přednáška odlišovala od běžných (více teoretických) přednášek o testování, jejichž výsledkem je v mnoha případech to, že se člověk všechny potřebné postupy a způsoby naučí, ale k jejich uvedení do praxe již nedojde.

Záznam z této přednášky naleznete z její dřívější instance na WUGu v Brně zde.

Tomáš Holan, organizátor

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (87 %)
Kvalita přednášky (96 %)
Praktické ukázky (90 %)
Organizace akce (88 %)
Kvalita občerstvení (82 %)
celková úspěšnost akce: 89%
hlasovalo 38 lidí

Fotky z akce

Soubory ke stažení

2096kB, staženo 4807x
© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt