Pobočka Praha

V Praze pořádáme zhruba jednu přednášku měsíčně z oblasti IT PRO a jednu přednášku měsíčně pro vývojáře. Přednášky probíhají v budově Microsoftu BB Centrum Delta v sálu Praha. Kapacita sálu je okolo 150 lidí.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

praha@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Další informace o akci

Efektivní vývoj .NET aplikací pomocí nástrojů JetBrains

V dnešní době je nepřeberné množství nástrojů pro zefektivnění vývoje aplikací a doplňků do Visual Studia. Pojďme se podívat na některé z nich a pojďme diskutovat, jak nám mohou pomoci.
Na přednášce se budeme nejvíce věnovat nástrojům firmy JetBrains, které jsou špičkou v této oblasti, ale poohlédneme se i po jiných nástrojích, které doplní naše vývojářské potřeby.
Tato prezentace nebude obchodně zaměřená, bude představeno pouze a jedině praktické použití po technologické stránce a některé možnosti řešení. Čerpat budeme ze zkušeností práce na středně rozsáhlém projektu v týmu programátorů.
Sponzorem akce je firma: http://www.jetbrains.com

Předváděné nástroje:
- Resharper
- dotPeek
- dotTrace™ Performance
- dotTrace™ Memory

Akce není určena:
- Managerům, kteří se rozhodují zda tyto nástroje nakoupit, či nikoli
- Programátorům, kteří už všechno umí anebo považují Visual Studio za kompletní nástroj pro vývoj v .NETu.

Okruhy ukázek:
- vyhledávání, refaktoring a zase vyhledávání
- aplikace Coding rules v týmu na již běžícím projektu
- statická analýza kódu
- hledání výkonostně slabých míst aplikace (rychlost i paměť)
- Jak oni to vlastně soudruzi v té cizí knihovně udělali?

Datum a místo konání:

2.2.2012 od 17:30 do 21:00
pobočka: Praha
přednášející: Jiří Pokorný (MCP, MCTS)

Registrace na akci

91
ze 130
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

Čím se mi přednáška líbila? Odpověď je jednoduchá – Přednáška byla ze života. Života jednoho programátora v nejmenované nemalé firmě, člověka starajícího se o opensource projekt Terminals a také organizátora WUGu v Brně (a údajně má tento člověk i soukromý život). Z toho vyplývá i způsob pojetí přednášky - nebyla to klikačka v powerpointu, nebo marketingové předvedení celého portfolia firmy JetBrains (kterou jako sponzora musíme zmínit :).

Místo toho bylo živě předvedeno na nemálo praktických scénářích, jak nám mohou nástroje a doplňky do Visual Studia značně pomoci k zefektivnění práce vývojáře nebo týmu. V první části byl předveden ReSharper, code refaktoring a hlavně, řekl bych největší zbraň ReSharperu - definování coding rules umožňující uhlídat čistotu výsledného kódu týmu. Další dvě části byly věnované Memory a performace profilingu aplikací. Poslední část přednášky byla pak věnovaná dekompilováni .NET kódu pomoci nástroje dotPeek a postupy pro bránění se takovému hackingu.

Tímto bych rád ještě jednou poděkoval Jirkovi za velmi zajímavou přednášku. Doufám, že se zas brzo u nás v Pražské osadě spolu shledáme.

Jan Holan, organizátor

 

Není každý den požehnání, což potvrzuje i hodnocení. Navíc i dvakrát totéž není totéž. Ukázky se mi nepovedly a nikomu to neuteklo, což se projevilo i v hodnocení. A zapomněl jsem říct jednu dojemnou klávesovou zkratku z Resharperu: Alt+Insert (vložení implementace chybějících metod rozhraní).
Na druhou stranu jsem rád, že nám v pořádání akce nezabránil ani mráz, ani dálnice. Na přednášce jsme rozdali licenci dle výběru, takže akce byla i finanče hodnotná, což se nestává každý den.

Po skončení jsme zašli s pražskými organizátory na pivko. Jsem rád, že tomu tak bylo, protože když se můžeme vidět, je prostor vyměnit si informace o tom, jak to chodí na WUGu v jiných částech republiky. "Toš mají to tam hezké!" reportoval jsem po příjezdu zpět do Brna.

Pokud se chcete podívat na záznam, tak je k dispozici z prosince v Brně zde.

Jirka Pokorný, přednášející

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (81 %)
Kvalita přednášky (73 %)
Praktické ukázky (57 %)
Organizace akce (90 %)
Kvalita občerstvení (85 %)
celková úspěšnost akce: 77%
hlasovalo 24 lidí

Fotky z akce

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt