Pobočka Praha

V Praze pořádáme zhruba jednu přednášku měsíčně z oblasti IT PRO a jednu přednášku měsíčně pro vývojáře. Přednášky probíhají v budově Microsoftu BB Centrum Delta v sálu Praha. Kapacita sálu je okolo 150 lidí.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

praha@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Další informace o akci

Asynchronní programování v .NET

Na této přednášce se dozvíte základy o vícevláknovém (asynchronním) programování, které by měl znát každý .NET vývojář i pokud tento typ programování nepoužívá. Předvedu několik praktických ukázek a porovnám způsoby psaní asynchronních aplikací. Budu mluvit i o způsobech, kterým používají vlákna běžné WPF desktop aplikace, webové aplikace a Windows služby.

Datum a místo konání:

14.12.2011 od 17:30 do 20:30
pobočka: Praha
přednášející: Tomáš Jecha (MVP)

Registrace na akci

138
ze 145
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

Vícevláknové programování není rozhodně jednoduchou záležitostí, ale přitom by alespoň základy této problematiky měli patřit ke standardní vědomostní výbavě každého vývojáře. Proto je velmi dobře, že se Pražské pobočce povedlo v rámci vývojářského WUGu přednášku na toto téma zorganizovat.

Přednáška byla po obsahové stránce dobře připravená a měla obsahově dost široký záběr. Po zopakování základů jako co je vlákno, jeho stavy a typy čekání, rozdíl mezi vláknem na popředí a na pozadí, základní způsoby synchronizace a Thread Pool se přednášející vrhl na další navazující témata. Mezi ně pak patřilo TPL, Thread-Safe kolekce, Event-based asynchronous pattern, synchronizační kontext, rozdíly mezi konzolovou, WPF a ASP.NET aplikací a asynchronní volání pomoci async-await. Vysvětlování přitom mnohdy probíhalo přímo ve VS na demech.

Přestože není možné v jedné přednášce vše obsáhnout úplně do detailů, rozhodně si myslím, že na přednášce zaznělo velmi mnoho velmi důležitých informací.

Pozn.: Pro další rozšiřování obzorů v této oblasti osobně doporučuji materiál zde (originál v angličtině).

Tomáš Holan, organizátor

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (96 %)
Kvalita přednášky (89 %)
Praktické ukázky (86 %)
Organizace akce (91 %)
Kvalita občerstvení (90 %)
celková úspěšnost akce: 91%
hlasovalo 40 lidí

Videozáznam přednášky

Soubory ke stažení

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt