Pobočka Praha

V Praze pořádáme zhruba jednu přednášku měsíčně z oblasti IT PRO a jednu přednášku měsíčně pro vývojáře. Přednášky probíhají v budově Microsoftu BB Centrum Delta v sálu Praha. Kapacita sálu je okolo 150 lidí.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

praha@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Další informace o akci

Tvorba pokročilých T-SQL dotazů

Psaní jednoduchých SQL dotazů patří v dnešní době mezi základní dovednosti každého ajťáka. V rámci této přednášky si však představíme pokročilé a netradiční jazykové konstrukce, o kterých vás asi ani nenapadlo uvažovat, že je lze realizovat v rámci Microsoft SQL serveru a to vše hezky živě na příkladech.

Z této přednášky bude pořízen záznam.
Osnova:
- Logické zpracování dotazu
- Když norma nestačila
- XML v databázi
- Geografická data
- Common Table Expressions
- Práce s hierarchickými daty
- Píšeme uložené procedury v C#
- Vybrané nové jazykové konstrukce v SQL Server "Denali"

Tato předáška není zaměřena na:
- Fyzické zpracování dotazu
- Správný návrh databáze
- Indexování
- Optimalizace výkonu

Datum a místo konání:

10.10.2011 od 17:30 do 21:00
pobočka: Praha

Registrace na akci

145
ze 145
potvrzených registrací
39
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

Tato akce nás překvapila hned tím, že již druhý den po jejím vypsání jsme zaznamenali okolo 125 přihlášených. Toto číslo dále vyšplhalo až na rekordních 202. Byli jsme tedy nuceni několikrát zvednout přihlašovací limit a poprvé v historii WUGu nakonec odmítat nad limit přihlášené zájemce. Skutečný počet účastníků na akci byl nakonec 114, Aquárko praskalo ve švech a přestože jsme vybrali všechny volné židle i stolky z předsálí, někteří účastníci absolvovali celou přednásku ve stoje či v sedě na podlaze.

Tato akce sice  nebyla rekordní svojí délkou (končili jsme dle programu), ale počtem jak příchozích, tak i těch co vydrželi do konce.
Samotná přednáška probíhala v celkem poklidném duchu a kromě slides obsahovala přímo živé ukázky SQL dotazů, jak pro klasický SQL Server 2008 tak i pro nové SQL "Denali" (oboje v prostředí SQL Server "Denali" Management Studia). Také bylo použito vícero různých databází, např. i samotná databáze WUGu.

Jedinou výtku bych jako vývojář znalý SQL měl k tomu, že vzhledem ke slovu “pokročilý” v názvu přednášky, byla první část přednášky ohledně Logického zpracování dotazu až příliš dlouhá a podrobná. Ovšem celkové zpracování přednášky musím hodnotit kladně, osobně se mi nejvíce líbila část řešící zpracování XML v SQL, kdy v daném čase bylo ukázáno vše potřebné a byly předvedeny velice pěkné příklady.

Jan Holan, organizátor

 

Pozn.: Vzhledem ke skutečnosti, že téma zjevně přitáhlo i část návštětvníků přednášek pro administrátory, coby zástupce této skupiny výše uvedenou výtku nesdílím... :-)

Jan Nábělek, organizátor

Záznam z přednášky je k dispozici zde.
 

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (89 %)
Kvalita přednášky (91 %)
Praktické ukázky (92 %)
Organizace akce (93 %)
Kvalita občerstvení (89 %)
celková úspěšnost akce: 91%
hlasovalo 31 lidí

Fotky z akce

Soubory ke stažení

2kB, staženo 1493x
© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt