Pobočka Praha

V Praze pořádáme zhruba jednu přednášku měsíčně z oblasti IT PRO a jednu přednášku měsíčně pro vývojáře. Přednášky probíhají v budově Microsoftu BB Centrum Delta v sálu Praha. Kapacita sálu je okolo 150 lidí.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

praha@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

  • Aktuálně nepřipravujeme žádnou akci

Další informace o akci

Srovnání virtualizačních platforem VMware a Microsoft

V dnešní době je serverová virtualizace nejenom “trendy”, ale dalo by se říci i nutností. Mnoho organizací přemýšlí o tom, zda zvolit VMware nebo Hyper-V.
V rámci tohoto workshopu budou porovnávány produkty VMware a Microsoft, které přímo souvisí s virtualizací a to včetně návaznosti na její správu, hardware, vysokou dostupnost a další.

- Představení: virtualizace je téměř každému známý pojem, ale pojďme projít jednotlivé druhy virtualizací, nejenom serverovou, zmínit výhody a nevýhody virtualizace
- Co jste možná nevěděli: souboj virtualizačních platforem Microsoft a VMware.
- Diskuze na výhodami jednotlivých platforem s ohledem na jejich implementaci, různé možnosti provozu, výkonnostní porovnání a další.
- Co je potřeba znát před tím, než virtualizuji první počítač: virtualizace není pouze o „naklikání“ dané virtualizační platformy, ale o řádné přípravě před jejím zahájením.
- Mám virtuální počítače, a co dál?: virtualizace není jenom o dané virtualizační platformě, ale o systémech a aplikacích, které jsou provozovány a především o koncovém uživateli, který tyto aplikace využívá. Podívejme se dále, na správně fungující virtualizované prostředí.
Tento workshop provede srovnání obou vitualizačních platforem nezávislýma očima dodavatele VMware i Microsoft.
Při zvažování serverové virtualizace je nutné promyslet jaký tzv. Hypervizor zvolit - ten je de facto tím nejdůležitějším v rámci provozu virtuálních strojů. Nicméně pokud se zamyslíme nad tím, co mi virtualizace přinese, jako je konsolidace serverů, menší nároky na napájení, rychlejší nasazení nových serverů, pak je nutné mít na paměti, že celou virtualizační platformu je nutné také spravovat, podporovat atd.

V rámci tohoto workshopu budou porovnávány produkty VMware a Microsoft, které přímo souvisí s virtualizací a to včetně návaznosti na její správu, hardware, vysokou dostupnost a další.

Datum a místo konání:

26.5.2011 od 17:30 do 21:30
pobočka: Praha
přednášející: Ondřej Výšek (MVP)

Registrace na akci

113
ze 120
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

Pěkná a poutavá přednáška, zvláště pak pro toho, kdo zná jenom jednu z platforem. K zajímavým grafům se můžete vrátit, najdete je v prezentaci kterou přednášející poskytl ke stažení.

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (92 %)
Kvalita přednášky (96 %)
Praktické ukázky (59 %)
Organizace akce (94 %)
Kvalita občerstvení (94 %)
celková úspěšnost akce: 88%
hlasovalo 31 lidí

Soubory ke stažení

3651kB, staženo 2862x
© 2023 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt