Pobočka Praha

V Praze pořádáme zhruba jednu přednášku měsíčně z oblasti IT PRO a jednu přednášku měsíčně pro vývojáře. Přednášky probíhají v budově Microsoftu BB Centrum Delta v sálu Praha. Kapacita sálu je okolo 150 lidí.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

praha@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

Další informace o akci

Log monitoring a management systému

Datum a místo konání:

16.9.2004 od 18:00 do 19:30
pobočka: Praha
přednášející: Ing. Miroslav Prágl, MBA

Registrace na akci

0
ze 120
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

První poprázdninové setkání WUG se konalo (dá se říci již tradičně) v přednáškovém sále Microsoftu v jeho sídle nedaleko stanice metra Budějovická. Po drobných technických potížích se podařilo zvukovou aparaturu zapojit (zřejmě bez následků :-)) ještě před příchodem prvních účastníků a posluchačů. Díky Lukáši Gallinovi a zejména ekvilibristickým výkonům pana Josefa Mátla ve volné sestavě s kabely, jacky a přenosnými mikrofony. Díky jejich skvělému výkonu se tak můžete ponořit do akustické nahrávky setkání (odkaz výše) a zažít si meeting na vlastní zvukovody.

 

Po krátkém (snad...) úvodu a představení sdružení WUG a jeho akcí, se mohli účastníci seznámit s prvním přednášejícím. Byl jím Miroslav Prágl z firmy Omega-optix, kterého mnozí znají především z diskuzí v listserv konferencích na Emwac-u (www.emwac.cz) se svou prezentací na téma “Log monitoring / management systému". Zaměřena byla zejména na každodenní rutinu většiny administrátorů sítí - práci s logy systému, jak se v nich rozumně přehrabovat a přitom si moc neublížit. Přednášející se věnoval hlavně způsobu, jak si tyto nudné úkony alespoň trochu držet od těla a pomocí metodiky "push" si práci i trochu zjednodušit. Nastínil, jak při zpracování logů snížit objem té spousty balastu, kterým se musejí (nebo by alespoň měli) administrátoři serverů každodenně probírat. Ukázal postupy pomocí různých volně dostupných utilit, ať již obsažených nativně v operačním systému samém nebo volně se povalujících na skládkách Internetu (www.sysinternals.com), kterými lze iniciativu přenést na systém a čekat až nás v případě nějaké trapné události na serveru sám "šťouchne" do mobilu (www.blat.net). Na příkladu takovou situaci i předvedl. Jak jsme zvyklí z diskusních skupin, v nichž se p. Prágl skryt za zavináčem pohybuje, efektně a efektivně diskutoval a nenechal se zatlačit do kouta. V průběhu přednášky proběhlo symbolické střetnutí zastánců kixtartu (http://helpdesk.kixtart.org či www.kixtart.org) a přívrženců WSH prostředí a VB scriptingu (http://msdn.microsoft.com/library/default.asp?url=/nhp/default.asp?contentid=28001169). Dále se věnoval otázce schedulování dávek a dotkl se i problematiky GPO a v jejich rámci tvorby vlastních *.adm šablon. 

Po diskuzi si účastníci vrátili občanky :-) a v rámci odpískané přestávky se svorně vrhli řešit problematiku dávkového zpracování pizzy, klasickými ručními metodami, zcela tak ignorujíce poznatky předložené před malou chvílí panem Práglem. Posíleni italským itermezzem a občerstveni nápoji pak již lačně pokukovali po své další oběti - Michalu Altairovi Valáškovi, který měl za úkol načatý pozdní večer, s jemností sobě vlastní, dorazit.

Fotky z akce

© 2023 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt