Pobočka Ostrava

WUG setkání v Ostravě pořádáme již od března 2010. Nově se akce konají v prostorách společnosti Tieto na ulici 28. října 3346/91, Ostrava v Tieto HUBu (9. patro). Místnost je maximálně flexibilní s potřebným technickým vybavením a kapacitou až 80 osob. Při příchodu se stačí nahlásit na recepci.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

ostrava@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

  • Aktuálně nepřipravujeme žádnou akci

Další informace o akci

Hyper-V vs VMware

V dnešní době je serverová virtualizace nejenom “trendy”, ale dalo by se říci i nutností. Mnoho organizací přemýšlí o tom, zda zvolit VMware nebo Hyper-V. Tento workshop provede srovnání obou virtualizačních platforem nezávislýma očima dodavatele VMware i Microsoft. Při zvažování serverové virtualizace je nutné promyslet jaký tzv. Hypervizor zvolit - ten je de facto tím nejdůležitějším v rámci provozu virtuálních strojů. Nicméně pokud se zamyslíme nad tím, co mi virtualizace přinese, jako je konsolidace serverů, menší nároky na napájení, rychlejší nasazení nových serverů, pak je nutné mít na paměti, že celou virtualizační platformu je nutné také spravovat, podporovat atd.

Přednáška se koná v prostorách Nové auly NA2
17:00 - zahájení, informace o WUG
17:10 - první část přednášky
18:30 - přestávka, občerstvení
18:45 - druhá část přednášky - pokračování tématu
20:30 - diskuze
21:00 - předpokládaný konec
V rámci tohoto workshopu budou porovnávány produkty VMware a Microsoft, které přímo souvisí s virtualizací a to včetně návaznosti na její správu, hardware, vysokou dostupnost a další.

- Představení: virtualizace je téměř každému známý pojem, ale pojďme projít jednotlivé druhy virtualizací, nejenom serverovou, zmínit výhody a nevýhody virtualizace
- Co jste možná nevěděli: souboj virtualizačních platforem Microsoft a VMware.
- Diskuze na výhodami jednotlivých platforem s ohledem na jejich implementaci, různé možnosti provozu, výkonnostní porovnání a další.
- Co je potřeba znát před tím, nežli virtualizuji první počítač: virtualizace není pouze o „naklikání“ dané virtualizační platformy, ale o řádné přípravě před jejím zahájením.
- Mám virtuální počítače, a co dál?: virtualizace není jenom o dané virtualizační platformě, ale o systémech a aplikacích, které jsou provozovány a především o koncovém uživateli, který tyto aplikace využívá. Podívejme se dále, na správně fungující virtualizované prostředí.

Datum a místo konání:

Registrace na akci

75
ze 100
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (98 %)
Kvalita přednášky (100 %)
Praktické ukázky (80 %)
Organizace akce (88 %)
Kvalita občerstvení (78 %)
celková úspěšnost akce: 91%
hlasovalo 12 lidí
© 2023 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt