Pobočka Ostrava

WUG setkání v Ostravě pořádáme již od března 2010. Nově se akce konají v prostorách společnosti Tieto na ulici 28. října 3346/91, Ostrava v Tieto HUBu (9. patro). Místnost je maximálně flexibilní s potřebným technickým vybavením a kapacitou až 80 osob. Při příchodu se stačí nahlásit na recepci.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

ostrava@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

Další informace o akci

Exchange Server

Datum a místo konání:

Registrace na akci

0
ze 100
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

 

Prezentace najdete na stránkách Martina Pavlise www.pavlis.net 

Nefotilo se, zapomněl jsem doma foťák, to je už podruhé, příště se polepším

I. Machulda byl zraněn a nemohl se tedy dostavit na meeting. Tím jsme přišli o jedno téma, ale i tak to byl nbohatý večer. Martin jel s Tomášem Kosánem dalekou cestu z Prahy a já jsem je z Otrokovic. Včas jsem bohudík dorazili všichni a stálo to za to. Ostravští nás hostili v příjemné hospůdce, v salonku, kde je plátno s projektorem. Hudba sice hrála nahlas, ale Martin, jako zkušený prezentátor se nenechal zahanbit a usilovně zvukovou kulisu překřikoval. Přítomných přišlo poskromnu, jako na každé první setkání, ale i to jsou právě ti věrní, kteří přišli s vážným zájmem. Z prostředí jsem měl příjemný pocit, točilo výborné pivo (i černého Kelta) a tak panovalo všeobecné pohodlí. Oproti zvyklostem jsme o pauze dali, místo pizzy, která bývá v Brně, jídlo a pro nás hladové to byla výtečná snídaně (ve 20:00 h. :-)).

No a co říci k přednesu, není třeba nic dodat, než jak se uvedl sám Martin: “Je to nejoblíbenější prezentace, se kterou objíždím republiku. Publikum se sice klasicky nepřiznalo ke svým dovednostem, ale podle dotazů to bylo téma naprosto na místě. Osobně jsem v oblasti bezpečnosti navíc spamu slabý kůň, takže jsem si zuřivě dělal poznámky a bylo to fajn. Podobně činili i ostatní, ještě jsem neviděl, aby si skoro všichni dělali poznámky. Přišla řeč například na novinky Exchange PS2, základní info o Exchange 12. Prezentátor tyto věci zmínil na začátku, čímž si spolu s motivací připojování mobliních technologií k Exchange serveru získal publikum. Představil spoustu nástrojů jako Windows Mobile Future pack,  Best praktices analyzer tool, Exchange server user monitor, Err.exe, Outlook web access administration tool a i nástroje od www.sysinternals.com.

Z odkazů jsme slyšeli nejvíce o Spyware problémech, např.: www.anti-spamtools.org , www.ordb.org, www.spamhaus.org apod.

Doufejme jen, že se WUG v Ostravě uchytí a k tomu by se hodila propagace po Ostravě. Pokud máte v tomto ohledu prostředky, dejte vědět.

-POK-

© 2022 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt