WUG Online

Připravili jsme pro vás nový doplňkový formát akcí WUGu, které budou probíhat jako živé přenosy bez fyzické přednášky v přednáškové místnosti. Tento nový formát akcí chceme používat výhradně pro akce na specifická témata, která by si na jedné pobočce nenašla dostatek posluchačů, proto Vám dáváme příležitost tyto akce sledovat z tepla domova.

Pokud nestihnete živý přenos, záznam přednášky bude dostupný v naší knihovně záznamů.

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

Další informace o akci

Microservices v .NET Core a Project Tye

S nástupem cloudů, kontejnerů, Kubernetes a jiných zvířátek se mnoho vývojářských týmů nadchlo pro myšlenku microservices architektury. Ve chvíli, kdy se vám projekt rozpadne na spoustu menších spustitelných služeb, začnete narážet na různé problémy – jak služby propojit mezi sebou, jak je nějak hromadně spouštět a debugovat v developerském prostředí atd. Zároveň se budete potýkat s tím, že produkční prostředí se bude od toho developerského hodně lišit – v produkci poběžíte v Kubernetes, ale lokálně se vám možná nebude chtít kontejnery používat vůbec. Na této přednášce si ukážeme, s jakými věcmi se budete potýkat, a co si musíte vybudovat sami.
Zároveň si ukážeme jednu žhavou novinku s názvem Project Type, na kterém nedávno začalo pracovat několik lidí z .NET týmu. Je to open source projekt, který si klade za cíl usnadnit život .NET vývojářům, kteří začali psát aplikace jako mikroslužby – tato technologie vám umožňuje snadno spouštět a debugovat více služeb najednou, rozdistribuovat jim konfiguraci, connection stringy a adresy ostatních služeb (service discovery) a zároveň snadno celé řešení dostat do Kubernetes.
Tento projekt je ve velmi rané fázi vývoje a mnoho věcí se v něm určitě bude měnit, nicméně i tak mi přišel dost zajímavý na to, abych se na něj podíval a o své poznatky se s vámi podělil – tentokrát v online formě. Je možné, že ve finální podobě bude projekt vypadat úplně jinak, ale je zajímavé vidět, na čem lidé z Microsoftu právě pracují.
17:00 - 17:05 - Představení WUGu
17:05 - 19:00 - Přednáška
19:00 - Diskuze

Registrace na akci

273
ze 500
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (84 %)
Praktické ukázky (81 %)
Kvalita přednášky (87 %)
Kvalita streamu (74 %)
celková úspěšnost akce: 81%
hlasovalo 35 lidí

Videozáznam přednášky

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt