Pobočka Brno

V současné době v Brně probíhá zhruba jedna až dvě akce měsíčně v prostorách Fakulty informatiky Masarykovy univerzity. Vybíráme pro Vás prakticky orientovaná témata pro administrátory i vývojáře aplikací a pořádáme každoročně dvě velké konference - SQL Server Bootcamp a WUG Days.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

brno@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Další informace o akci

Global Azure Bootcamp 2016

Zajímá vás cloud a chcete se dozvědět, jaké jsou praktické možnosti jeho využití ve vašich aplikacích a službách?
Konference Global Azure Bootcamp je největší celosvětovou komunitní akcí zaměřenou na Azure, která se koná na více než 190 místech po celém světě v jediný den. Letos se tato konference bude v ČR konat pouze v Brně. Využijte této příležitosti a přijďte se zdarma na prakticky orientovaných přednáškách dozvědět o platformě Microsoft Azure nové informace, které jednoduše využijete ve své praxi.

Jste srdečně zváni, i pokud plánujete přijít na část či dokonce jednu pro vás zajímavou přednášku. I v tomto případě se prosím registrujte.
9:00 - 9:30
Klíčové novinky a trendy v Microsoft Azure (David Gešvindr)

9:30-10:45
Azure Logic Apps - Automatizace procesů a workflow bez řádku kódu (Jiří Neoral)
Na přednášce si představíme službu Azure Logic Apps, s pomocí které můžete jednoduše automatizovat procesy a integrovat další cloudové služby do vaší aplikace bez nutnosti cokoliv programovat. Součástí přednášky bude praktická ukázka, kde si ukážeme, jak jednoduše zkombinovat Logic Apps, Machine Learning a PowerBI pro automatizovanou analýzu příspěvků o vaší společnosti na Twitteru.

11:00-12:15
Azure Blob Storage netradičně (Jiří Činčura)
Neomezené, škálovatelné, levné, spolehlivé, … úložiště. Základ každé cloudové služby. A tedy i cloudové aplikace. Nebo ne? Dá se použít i jinak? Možná mimo cloud? Možná mimo vlastní aplikace? Ale i co třeba z vlastní cloudové aplikace jenom ne tak, jak je všude vidět? Kam až se dá dostat?

12:15-13:30
Oběd

13:30-14:45
Azure IoT Hub (Štěpán Bechynský)
Internet of Things není měření teploty pomocí Raspberry Pi. V přednášce se dozvíte, k čemu IoT doopravdy je, s jakými problémy se musíte vypořádat a uvidíte sběr telemetrických pomocí sítě SIGFOX a jejich zpracování pomocí Azure IoT Hub a Stream Analytics. Dozvíte se také, jaký je rozdíl mezi Event Hub a Azure IoT Hub.

15:00-16:15
Azure Resource Manager prakticky (Tomáš Herceg)
Zakládat a spravovat služby v Azure je možné několika způsoby. Nejjednodušší je použít webový portál, nicméně v případě, že potřebujete založit desítky různých služeb podle nějaké šablony, je ruční klikání nepoužitelné. Azure Resource Manager je služba, která umožňuje hromadný provisioning Azure resources a pomocí které je založení 100 virtuálních strojů hračka. Na této přednášce si na jednoduchém příkladu ukážeme, jak s ARM pracovat a jak se z toho nezbláznit.

16:30-17:45
Porovnání SQL a NoSQL databází v Azure (David Gešvindr)
Relační databáze jsou v současnosti používány jako úložiště dat pro většinu webových aplikací a informačních systémů. Jsou však vhodnou volbou i pokud vyvíjíme cloudové aplikace, od kterých očekáváme vysokou škálovatelnost? Na této přednášce se prakticky seznámíte s hlavními druhy NoSQL databází v Azure, které budou porovnány s SQL databázemi z hlediska struktury uložených dat, dotazovacích možností i jejich výkonnostních charakteristik.

Datum a místo konání:

16.4.2016 od 09:00 do 17:45
pobočka: Brno
přednášející:

Registrace na akci

57
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohodnoťte akci

Obsah přednášek (77 %)
Praktické ukázky (80 %)
Kvalita přednášky (85 %)
Přednáškové prostory (89 %)
Organizace akce (93 %)
celková úspěšnost akce: 84%
hlasovalo 21 lidí
© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt