Pobočka Brno

V současné době v Brně probíhá zhruba jedna až dvě akce měsíčně v prostorách Fakulty informatiky Masarykovy univerzity. Vybíráme pro Vás prakticky orientovaná témata pro administrátory i vývojáře aplikací a pořádáme každoročně dvě velké konference - SQL Server Bootcamp a WUG Days.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

brno@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Další informace o akci

Windows versus Linux

Windows versus Linux - Pověry a mýty

Datum a místo konání:

24.6.2004 od 19:00 do 21:00
pobočka: Brno
přednášející: Dalibor Lukeš

Registrace na akci

0
ze 30
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

Tato přednáška byla věnována docela horkému tématu, a to porovnávání Windowsu a Linuxu. Původně jsme počítali i s obhájcem Linuxu, ale bohužel tučňáci měli v době konání meetingu, trochu netradičně, sraz na severní polokouli - konkrétně někde u Znojma a tak naši nabídku odmítli. Druhá přednáška se nám bohužel nepodařila zařídit, ale slibujeme, že se k ní v nejbližším termínu vrátíme!

Přednášející Dalibor začal přednášku především výtahem z různých statistik, které byly jak z nezávislých, tak ze "závislých" zdrojů. Poměrně velkou část věnoval srovnávání s Red Hatem.

Zatím co se Dalibor věnoval spíše obecnějším záležitostem, jeho kolega (z privátní firmy, správce Windowsů i Linuxu) zde byl především pro zodpovídání techničtějších dotazů.

Prezentace i s kratšími mezi diskuzemi trvala téměř 2 hodiny! Ovšem po přednášce se strhla docela intenzivní diskuze - nutno dodat, že vždy jen věcná, a diskutovalo se až do 21 hodin, jeden hlouček pokračoval v diskuzi ještě před areálem. Při diskuzi dokonce padaly příklady typu, doma jsem si nainstaloval Linux, zaškolil na něm svoji přítelkyni a poté... :)

Součástí meetingu bylo i losování o ceny - přednášející rozdali nejvíce diskutujícím účastníkům různý software a švýcarský nůž. My za WUG jsem zase uspořádali první průzkum v rámci meetingu.

Hodnocení meetingu (1 výb., až 5): 2.19

Na Windows si názor vylepšilo: 20% účastníků

Na Windows si názor zhoršilo: 8% účastníků

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt