Pobočka Brno

V současné době v Brně probíhá zhruba jedna až dvě akce měsíčně v prostorách Fakulty informatiky Masarykovy univerzity. Vybíráme pro Vás prakticky orientovaná témata pro administrátory i vývojáře aplikací a pořádáme každoročně dvě velké konference - SQL Server Bootcamp a WUG Days.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

brno@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

Další informace o akci

Unit testování v JavaScriptu

Podíváme se na dostupné frameworky/nástroje použitelné pro testování javascriptového kódu, ukážeme si jak s nimi jednoduše začít a během testování asynchronních operací se dostane i na mockování. Poté přijde na řadu oblíbená aktivita – delegace práce. Zkusíme si nastavit Continuous Integration server tak, aby testy pouštěl místo nás. Po tomto úvodu sami uvidíte, že první krok nemusí být vždy ten nejtěžší. V další části nás totiž čeká kombinace ukázek a diskuze na téma „testovatelný kód“, což je asi ten největší problém, na který v rámci testování JavaScriptu narazíme.
17:00 - 17:10 - Představení WUGu
17:10 - 18:30 - 1. část přednášky
18:30 - 18:45 - Přestávka a občerstvení
18:45 - 20:00 - 2. část přednášky
20:00 - Diskuze

Datum a místo konání:

2.12.2014 od 17:00 do 20:00
pobočka: Brno
přednášející: Petr Damborský

Registrace na akci

21
ze 80
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

Byla to první akce, která proběhla v nových prostorách Masarykovy univerzity. Využili jsme výhody nové audiovisuální techniky a promítané téma bylo dobře vidět ze zadních řad. I přesto, že jsem si myslel, že není příliš o čem diskutovat, v druhé půli se rozběhla bohatá diskuze. Bavili jsme se o efektivitě Test-driven developmentu a přínosu vzhledem k velikosti týmu. Velice se mi líbilo, jak se Petr vyvaroval přílišné teorii a vše ukazoval na konkrétních příkladech. Dokážu si představit, že manager by si z této akce udělal věruhodný obrázek o tom, až jak překvapivě je snadné nasadit JavaScript testování nejen do vývojového prostředí, ale také do Continuous integration pomocí Team City. Pro ty co by se chtěli podívat na nabídky práce v SolarWinds nebo možnosti stáže pro studenty, neváhejte kontaktovat Petra.

Pokud si chcete projít zdrojové kódy ukázek, najdete je zde.

Jirka Pokorný

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (77 %)
Praktické ukázky (83 %)
Kvalita přednášky (67 %)
Přednáškové prostory (90 %)
Organizace akce (94 %)
celková úspěšnost akce: 81%
hlasovalo 12 lidí

Fotky z akce

Soubory ke stažení

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt