Pobočka Brno

V současné době v Brně probíhá zhruba jedna až dvě akce měsíčně v prostorách Fakulty informatiky Masarykovy univerzity. Vybíráme pro Vás prakticky orientovaná témata pro administrátory i vývojáře aplikací a pořádáme každoročně dvě velké konference - SQL Server Bootcamp a WUG Days.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

brno@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

Další informace o akci

Použití návrhových vzorů v prostředí jazyka C# .NET

Naprostá většina vývojářů dnes užívá nějaký objektově orientovaný jazyk. Menší část z nich může říci, že programuje skutečně objektově. Návrhové vzory však dokáže efektivně využít pouhý zlomek z nich. Není to škoda? Pojďme to společně změnit!
17:00 - 17:10 - Představení WUGu
17:10 - 18:30 - 1. část přednášky
18:30 - 18:45 - Přestávka a občerstvení
18:45 - 20:00 - 2. část přednášky
20:00 - Diskuze
V první části této přednášky si představíme a na názorných příkladech vyzkoušíme použití důležitých návrhových vzorů Gang of Four (GoF) v prostředí jazyka C#. Důraz bude kladen zejména na hlubší porozumění jejich praktickým přínosům a možným úskalím, která někdy dokáží nepřipraveného vývojáře od jejich použití odradit.

V druhé části přednášky se budeme prakticky věnovat některým návrhovým vzorům Enterprise Application Architecture (EAA), které pocházejí z pera uznávaného odborníka softwarového návrhu Martina Fowlera. Společně se také podíváme na vlastnosti a důsledky návrhového principu Inversion of Control (IoC), který se stal filozofií mnoha vývojářských technologií založených na komponentovém přístupu (např. Unity či Spring).

V závěru přednášky pak zahájíme diskusi na téma postřehů a problémů, na které jste narazili při použití návrhových vzorů na Vašich projektech.

Datum a místo konání:

25.1.2012 od 17:00 do 20:00
pobočka: Brno

Registrace na akci

70
ze 70
potvrzených registrací
13
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

Chtěl bych poděkovat Michalovi za zajímavou přednášku, kterou přispěl do série našich brněnských obecnějších přednášek, které se nezaměřují na nejnovější technologie, ale zabývají se spíše zvýšením efektivity vývoje aplikací, přehlednějším kódem a vybranými best-practices. Tím nechci říct, že chceme naše pravidelné návštěvníky ochudit o novinky týkající se Visual Studia v.Next a třeba Windows 8, ale o tom mluví každý a na WUGu k tomu dřív nebo později také dojde.

Zveřejnil jsem prezentaci z této akce, další materiály (ukázky) naleznete přímo na Michalově webu: http://www.jakubec.cz/prednasky/

David Gešvindr, organizátor

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (58 %)
Kvalita přednášky (51 %)
Praktické ukázky (44 %)
Organizace akce (96 %)
Kvalita občerstvení (92 %)
celková úspěšnost akce: 66%
hlasovalo 21 lidí

Videozáznam přednášky

Fotky z akce

Soubory ke stažení

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt