Pobočka Brno

V současné době v Brně probíhá zhruba jedna až dvě akce měsíčně v prostorách Fakulty informatiky Masarykovy univerzity. Vybíráme pro Vás prakticky orientovaná témata pro administrátory i vývojáře aplikací a pořádáme každoročně dvě velké konference - SQL Server Bootcamp a WUG Days.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

brno@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Další informace o akci

Complex Event Processing

Je holou skutečností, že dnešní doba nás nutí pracovat s obrovským množstvím informací, musíme se velmi rychle rozhodovat a je tedy pro nás výhodou, jsme-li schopni inteligentně a rychle zpracovávat veliké množství událostí, které se dějí kolem nás. Complex Event Processing (CEP) se zabývá řešením problematiky zpracování toku událostí a v rámci přednášky si vysvětlíme, na kterých principech je CEP postaven a ukážeme si, jak je v praxi možné využít CEP k efektivnímu rozhodování a analýze dat.
Přednášku povede pan doktor Zdenko Staníček, který patří mezi přední odborníky na tuto problematiku.

Poznámka organizátora: Tuto přednášku mohu výhradně doporučit, zejména pokud se zajímáte o databázové technologie, protože CEP je taková databáze naruby, kdy neuchováváte data, ale dotazy, které se samy spustí ve chvíli, kdy nastanou vhodné podmínky, na které reagují. Na tuto přednášku po prázdninách volně naváže přednáška o Microsoft StreamInsight, což je CEP řešení od společnosti Microsoft.
Tato přednáška vychází z přednášky v rámci kurzu PV055 na FI MUNI, pro účastníky tohoto kurzu tedy nepředstavuje nic nového.

Datum a místo konání:

9.5.2011 od 17:00 do 19:00
pobočka: Brno
přednášející: RNDr. Zdenko Staníček, Ph.D.

Registrace na akci

35
ze 65
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

Chtěl bych poděkovat panu přednášejícímu za velice zajímavou přednášku, která byla pro WUG hodně netradiční, protože nebyla zaměřena na konkrétní technologie spojené s CEPem, což si ale vynahradíme na podzim, ale věnovala se problematice zpracování informací na obecné úrovni. Součástí přednášky bylo možná i největší množství dotazů a nejbouřlivější diskuze, kterou si na WUGu pamatuji. Problematiku Complex Event Processingu pak příjemně doplnilo povídání, jak vlastně své služby úspěšně prodat zákazníkovi a že se zákazníky to nebývá vždy jednoduché.

"Dívá se na černo, a tvrdí, že to je zelený... a nechce věřit, že to opravdu není zelený... to patří do té hry, kterou hrají vývojáři se zákazníkem"

David Gešvindr, organizátor

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (77 %)
Kvalita přednášky (86 %)
Praktické ukázky (35 %)
Organizace akce (96 %)
Kvalita občerstvení (48 %)
celková úspěšnost akce: 70%
hlasovalo 12 lidí
© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt