Pobočka Brno

V současné době v Brně probíhá zhruba jedna až dvě akce měsíčně v prostorách Fakulty informatiky Masarykovy univerzity. Vybíráme pro Vás prakticky orientovaná témata pro administrátory i vývojáře aplikací a pořádáme každoročně dvě velké konference - SQL Server Bootcamp a WUG Days.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

brno@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Další informace o akci

Moderní webové aplikace v ASP.NET MVC3

Co do vývoje webových aplikací přináší architektura Model-View-Controller?
Jaké jsou její výhody a nevýhody? Proč Microsoft přišel s touto alternativou k již už velmi komplexnímu ASP.NET Webforms? Na přednášce se dozvíte nejen odpovědi na tyto otázky, ale zároveň uvidíte živé demo tvorby webové aplikace pomocí ASP.NET MVC3 ve Visual Studiu 2010.

Datum a místo konání:

15.6.2011 od 17:00 do 20:00
pobočka: Brno
přednášející: Tomáš Jecha (MVP)

Registrace na akci

65
ze 65
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

Jirka: Přišlo málo lidí. Takhle smutně bych začal tento zápis. Zdálo by se, že toto téma bude zajímat hodně lidí, ale jak se ukázalo, tak hezké počasí má přednost. Na začátek měl Tomáš krátkou prezentaci, ale pak už jsme zůstali pouze u ukázek. Všichni se zvědavě ptali a tak bylo vidět, že kdo přišel, měl zájem zjistit, co se za touto technologií skrývá.
Akce byla specifická i tím, že ji David nahrával na vypůjčenou kameru. Od té doby pokaždé, co spolu mluvíme, proklíná tento nápad, protože se strašně natrápil se získáním záznamu z kamery. Navíc mu kazeta vydržela přibližně 80 minut,
takže nazávěr došlo i na IT humor:
David: "Vyměním kazetu pokud neplánuješ skončit za dvě minuty."
Tomáš: "Skončím za pět minut."
David: "To je bohužel víc než dvě."

Pár technických postřehů:
- Web platform installer
- Razor view engine - šablonovací systém, který je součástí .net 4
- Mapování ne-string parametru se dělá model binderem

 

David: Jirka to velice hezky shrnul, nicméně si nemohu odpustit trochu okomentovat ty radosti s kamerou, které Jirka naznačil. Vše to začalo nápadem začít nahrávat přednášky v Brně vlastními silami, neboť Pavel Krč, který to pro nás dělal jako koníček, se v Brně dlouho neukázal, pro což mám pochopení, protože dělat si výlety na WUG až z Trenčína není žádná legrace. Přijde mi líto věnovat dost času přípravě akce a nepořídit z ní veřejně dostupný záznam, když to není takový problém. V MICu mi tedy půjčili kameru, za což moc děkuji, a já se vydal před akcí do nejmenovaného obchodního domu shánět MiniDV kazetu. Protože je kamera HD, tak jsem si nebyl jistý, jestli to nějak neovlivní maximální délku záznamu na kazetu, proto jsem neváhal se na to zeptat prodavačky v daném oddělení. Byl jsem odkázán, že za chvíli přijde pán, který to tu má na starosti a je na to opravdový odborník. Po 5 minutách čekání, ke kterým se vrátím později, přišel a když jsem mu položil onen jednoduchý dotaz týkající se délky HD záznamu vs. délky SD záznamu, jeho odpověď mě fakt pobavila: "To máte jak u těch foťáků, tam taky HD dělá kvalitnější fotky, zabere to víc megabajtů no a vemte si, že čím víc to přiblížíte, tím víc megapixelů to je a ty dnešní kamery mají přiblížení až třeba 200x, tak to bude fakt veliký na uložení, takže se tam toho musí vejít méně". Jenže "pan odborník" netušil, že nejsem běžný zákazník, ale jsem zvyklý si věci raději prověřovat z více zdrojů a proto jsem si stihl v mobilu přečíst za těch 5 minut čekání několik článků, že je to úplně jedno, jestli je záznam SD nebo HD, že pořád platí délka napsaná na kazetě.

Přiznám se, že nahrávat 3 hodinovou přednášku, když nejdelší kazeta má 80 minut je krajně nepohodlné, musí se to hlídat a ještě přerušovat přednáška. Vrcholem mého snažení byl však přesun záznamu z kamery do počítače. Naivně jsem si myslel, že mám doma FireWire kabel, no mám, ale jen 4-4 piny a v mé Xeony našlapané bestii pod stolem jsou 6 pinové konektory. Takže jsem musel mezi počítači přemontovat FireWire kartu co má 4 pinový konektor a pak jsem 3 hodiny stahoval záznam do Adobe Premiere. Teď mi leží na disku a co nevidět jej zpracuji a hodím na web.

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (85 %)
Kvalita přednášky (93 %)
Praktické ukázky (90 %)
Organizace akce (95 %)
Kvalita občerstvení (85 %)
celková úspěšnost akce: 90%
hlasovalo 10 lidí

Videozáznam přednášky

Fotky z akce

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt